Херсон здивує «Вишиваними історіями»

До Дня Незалежності України у Херсоні підготували зворушливий фото-проект «Вишивані історії».

«Вишивані історії» - це 19 світлин жінок, різних за віком і професією, але об'єднаних вишиванкою, адже всі героїні одягнені у вишиту сорочку чи сукню.

До кожної фотографії додається друкована історія з описом, звідки та чи інша вишиванка і яке значення вона має для своєї власниці.

Проект задумали у Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б.Лавреньова. Зокрема, всі світлини, виконані на високому професійному рівні, протягом двох місяців у найпривабливіших куточках Херсона й не тільки відзняла співробітниця бібліотеки, фотохудожник Валентина Моісеєва.

Взагалі, патріотичною експозицією перейнявся увесь колектив закладу: «Наша бібліотека пропонує вашій увазі фото-проект «Вишивані історії». Це виставка фотопортретів жінок – наших землячок, для яких вишиванка стала не просто модним одягом, а й засобом національного самовизначення, можливістю продемонструвати свої патріотичні почуття.

За кожною фотографією – особиста історія усвідомлення приналежності до української нації, глибинності її культури і відповідальності за збереження народних традицій. Фото-проект є невід'ємною частиною обласної національно-патріотичної акції «Ми – українці», спрямованої на патріотичне виховання нашої молоді», - розповіла директор Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова Вікторія ЛОБЗОВА.

Патріотичний проект підтримали в управлінні культури Херсонської ОДА. Яскраву виставку включили до програми святкування Дня Незалежності України.

Віра ЯРАЯ

P.S. Фото-проект «Вишивані історії» презентують у Херсоні безпосередньо під час офіційних урочистостей на площі Свободи, 24 серпня, о 9.00.