Співаковський про шлях в нікуди

Скорочення кількості студентів, які отримують стипендію, – це шлях в нікуди, - вважає народний депутат України Олександр Співаковський.

Про це Перший заступник голови Комітету ВР з питань науки і освіти, народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олександр Співаковський заявив ІВ «Обозреватель», коментуючи ініціативу Мінфіну скоротити кількість студентів, які можуть отримувати стипендії, вже з 2018 року.

«Скорочення кількості студентів, які отримують стипендію - це шлях в нікуди. Я категорично проти цього. Наприклад, у Польщі вся молодь, що навчається, отримує стипендії, бо держава розуміє, що необхідно інвестувати в розвиток людського капіталу, і потім ці люди з підвищеною вартістю будуть повертати ці кошти через відповідні податки», – заявив Співаковський.

Він також зауважив, що скорочення кількості дітей, які отримують стипендію, не мотивує до гарного навчання. «А мотивує якраз працювати в кав'ярнях, ресторанах та інших місцях для того, щоб заробляти кошти, і після цього фактично просто «купляти» заліки та екзамени», – додав Співаковський.

Депутат вважає, що такий шлях призведе до того, що в Україні ще більше скоротиться кількість дітей, які будуть нормально вчитися. Інші студенти, каже нардеп, будуть шукати роботу не за спеціальністю для того, щоб якось закінчити виш і просто отримати «папірець» – тобто диплом про освіту.

«Більш того, ми бачимо тенденцію: чим більше ми скорочуємо кількість бюджетних місць, чим більше ми скорочуємо фінансування вищої освіти, тим більше наших дітей виїжджає закордон, де, до речі, поляки платять їм і стипендію, і безкоштовно навчають їх. І навпаки ще додають для цього коштів польським вишам»,зазначив Співаковський.