На Херсонщині попереджатимуть конфліктні ситуації з землею

 На Херсонщині попереджатимуть конфліктні ситуації з землею

Рейдерські захоплення земель сільськогосподарського призначення, грабежі врожаю, махінації з документами на оренду землі - явища, які набувають масового характеру по всій Україні й на Херсонщині зокрема.

Тому Міністр юстиції України Павло Петренко доручив створити в усіх областях України мобільні точки доступу до системи БПД для забезпечення надання безоплатної правової допомоги власникам земель (земельних паїв сільськогосподарського призначення), плодово-садових насаджень чи врожаю, розташованих на таких земельних ділянках.

Адже головне – це попередити конфліктні ситуації, які можуть мати місце при використанні земель сільськогосподарського призначення, поінформувати населення Херсонської області про існуючу проблему.

Першими отримати правову допомогу з питань земельного права зможуть жителі селища Христівка та смт Чаплинка Чаплинського району, яких 17 серпня консультуватимуть провідні фахівці Херсона - директор Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Марина Єлисєєва та начальник ГТУЮ у Херсонській області Костянтин Хутковський.

18 серпня мобільна точка доступу до системи БПД працюватиме для громадян у смт Новоолексіївка та селищі Щорсівка Генічеського району, яких консультуватиме фахівець Регіонального центру з надання БВПД Світлана Ребриста.

Тож запрошуємо всіх землевласників, сільгоспвиробників, пайовиків отримати консультації з земельних питань.

Нагадуємо, що розпорядженням голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва на початку серпня на Херсонщині створено оперативний штаб із забезпечення прав і свобод власників земель чи збіжжя, до складу якого увійшли регіональні представники Міністерства юстиції, правоохоронних органів, прокуратури, Держгеокадастру, а також аграрії та громадськість.

Метою штабу є забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі чи зібраного урожаю, швидке й ефективне реагування на будь-які незаконні дії стосовно протиправного захоплення майна аграріїв, сприяння правоохоронним органам у фіксації вчинених правопорушень для подальшого притягнення винних до відповідальності.

Довідково! Чаплинське та Генічеське бюро правової допомоги є відділами Каховського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Контактна інформація:

Каховський місцевий центр з надання БВПД
(05536) 2-06-24 / 2-06-29
Адреса: 74800, Херсонська обл., м. Каховка, вул. Велика Куликовська, 138

Чаплинське бюро правової допомоги
(05538) 2-11-78
Адреса: 75200, Херсонська обл., смт. Чаплинка, вул. Грушевського, 38

Генічеське бюро правової допомоги
(05534) 3-45-34; +38 (050) 958-40-67; +38 (066) 578-38-26
Адреса: 75500, Херсонська обл., м. Генічеськ, вул. Леніна, 6

Єдиний телефонний номер системи БПД:

0-800-213-103

(Дзвінки на вказану телефонну лінію із стаціонарних та мобільних телефонів в межах країни є безкоштовними)

Регіональний центр з надання
безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області