Херсонщина: негода, аномалія, рекорди

Негода, яка минулої неділі пронеслася над Україною, на жаль не оминула й територію нашої області.

Нічний «проліт» буревія залишив за собою слід у п'яти областях, без енергоструму залишилося 93 населені пункти. Як повідомляли вчора у прес-службі з «надзвичайників» ремонтні бригади повсякчас закінчили відновлювати електропостачання.

Найбільше від раптової зміни погоди постраждала наша область. Саме у селищі Лазурному сталася трагедія: під час шторму, один з поривів вітру, виявився настільки потужним, що змін перекинути багатотонну вантажівку, яка впала на чоловіка і смертельно травмувала його. Двоє дітей, які у той час знаходилися у кабіні, отримали травми і були госпіталізовані.

Негода відступила. Сонце знову повернулося. Знову спека. Сьогодні та наступні два дні по Херсону та області сухо, температура повітря вдень від 34 до 39. Вночі 20 – 24 вище нуля. Сьогодні рано вранці була нагода очікувати короткочасний дощ, але його так і не сталося... денна температура повітря сьогодні на рівні +35.

Звідки знову така спекота? Циклон промайнув, як грозова хмаринка, і знову повернулася спека. Найближчу грозу слід очікувати у вівторок, 15 серпня, але й вона не принесе прохолоди, якщо вночі насправді пройде дощ, то вдень буде знову до +25 +27.

У зв'язку з черговим приходом спеки Держслужба з НС попереджає про надзвичайну (5 класу) пожежну небезпеку на більшій території України: у Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Харківській, Луганській, Донецькій, Кіровоградській, Дніпропетровській та Полтавській областях аж до 14 серпня.

Тому рятувальники закликають громадян дотримуватися правил пожежної безпеки під час перебування в лісах, парках, на відкритих територіях і не провокувати виникнення пожеж в екосистемах.

А саме цини днями у Херсоні зафіксували на тільки аномальну спеку, але й було перекрито абсолютний максимум за останні 135 років! 5 серпня у Херсоні і тіні було +42⁰С. До цього, як повідомляє Херсонський обласний центр нагляду за погодою, абсолютний максимум був у 2010 році, і тоді він був на позначці у + 38,8⁰С.

Відповідно до тривалого нагляду за погодою в Херсоні у серпні (з 1946 по 2017 рр), максимальна температура повітря становила + 40,7 °С.

Примітно, що у країнах Західної Європи у дні коли така спекотна температура оголошують «червоний рівень небезпеки». Після цього скорочують робочий день в державних установах.

Прикро, але на Херсонщині жодного повідомлення про те, що наші посадовці подумали про людей, ми так і не знайшли. У нас до цього ніхто «не допетрив»? Люди змушені працювати у приміщеннях з аномальними температурами (у деяких офісних приміщеннях температура повітря піднімалася до + 57.

Кондиціонери є тільки у «білих комірців» - перших осіб, які дозволяють собі прохолоду і затишок кабінету, а більшість клерків (часто люди старшого віку) змушені працювати в аномальних умовах. Тим більше, що користуватися кондиціонерами їм забороняють – ліміт електроенергії.

Аномальна спека не могла не позначитися і на стані здоров'я громадян як стверджують лікарі за останні два тижні різко зросла кількість викликів «швидко» до хворих на серце та судинні захворювання.

Останніми тижнями бригади «швидкої» працюють в посиленому режимі. За даними обласного територіального центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, зараз за добу центральна диспетчерська приймає до 2,5 тисяч викликів.

До кінця літа, як стверджує календар, ще три повних тижні, а от чи принесе прохолоду вересень? Синоптики кажуть, що цього року купатися у морі можна буде аж до середини жовтня... Чи правда? Подивимося...

Сергій ОСОЛОДКІН