За прогнозом погоди - в херсонську бібліотеку

Зараз на вулиці неймовірна спека, херсонці з нетерпінням чекають на дощ. Як же дізнатися, коли погода нарешті зміниться?

Дуже просто – прийти на майданчик Maker Space та скористатися барометром!

Компаси, термометри та барометри, за допомогою яких наші батьки та й навіть дідусі орієнтувалися в світі і оцінювали стан навколишнього середовища, здаються застарілими і нудними іграшками. І марно.

Тому що, навіть незважаючи на очевидний та стрімкий технічний прогрес, барометр залишається незамінним помічником для визначення атмосферного тиску. А він однаково впливав і впливає як на наших предків, так і на нас. І навіть сьогодні, коли у кожного в кишені може виявитися портативна метеостанція, в основі її роботи все одно покладено принцип того самого барометра.

Звичайно, що зараз барометри відрізняються від своїх найдавніших прототипів – і зовнішньо, і конструктивно, і функціонально. Але суть їх дії залишилася незмінною, і вона незамінна для кожної людини, що живе не в умовах повної ізоляції від навколишнього світу і дихає повітрям.

Атмосферний тиск впливає на всіх і все. Якщо ми помічаємо зазвичай погоду та її явища – сонце, дощ, вітер, то варто задуматися над тим, що всі ці прояви можна передбачити заздалегідь, вимірявши барометром атмосферний тиск. Такі виміри допомагають завчасно підготуватися до майбутніх перепадів метеозалежним людям і тим, хто просто вирушає в далеку поїздку і хоче знати, яка погода буде супроводжувати його в дорозі. А для цього не завадить навчитися користуватися барометром.

На циферблаті барометра, крім числових позначень, є малюнки-позначки: «Ясно», «Мінливо», «Похмуро». Як не важко здогадатися, ці підказки служать для ще більш простого використання барометра. Вам потрібно лише подивитися, на яку позначку вказує стрілка барометра в даний момент.

Ви можете взяти участь у складанні короткострокового прогнозу і спостереженнях за змінами в атмосфері. Конструкція нашого барометра передбачає наявність не однієї, а двох стрілок. Додаткову стрілку ви можете повертати за тим самим принципом, за яким встановлюєте механічний будильник. Якщо співставити її з другою стрілкою, то через деякий час ви зможете помітити – відбулися зміни щодо цього положення – тобто, змінився тиск.

Саме з таким приладом ви можете ознайомитись в стінах нашої книгозбірні та визначити, яка погода чекає на нас найближчим часом.

Обов'язково завітайте до бібліотеки та складіть власний метеопрогноз!

Херсонська обласна бібліотека імені Олеся Гончара

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон