Чи буде в Херсоні взимку тепло?

Чи буде в Херсоні взимку тепло?

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман сподівається, що в Україні надзвичайний стан у питаннях електроенергетики більш продовжуватися не буде. Уряд сподівається на стабілізацію ситуації в енергетиці.

Зокрема Гройсман заявив: «Думаю, ми не будемо більше продовжувати надзвичайний стан (в енергетиці. - Ред.), Будемо переходити до нормалізації ситуації. В минулому році теж всі говорили, що не переживемо зиму.

Втім, все склалося добре, навіть незважаючи на блокаду. Ми якісно готуємося до зими, і все буде добре. і не тільки в енергетиці. Я впевнений, що ми і далі будемо утримувати стабільну ситуацію, нарощувати економічне зростання і забезпечувати успіх України». 

Нагадаємо, що з 17 лютого, поточного року, в Україні запроваджені надзвичайні заходи в енергетиці, які були введені для економії вугілля антрацитної групи через припинення його поставок з Донецької та Луганської областей.

Що ж стосується підготовки до зими, про стабільність якої говорить Прем'єр, то тут виникають дуже серйозні запитання у щирості урядовця.

Більш детально про ситуацію із підготовкою до опалювального сезону в Херсоні та області ми вже розповідали в матеріалі «Чи будуть у Херсоні рости ціни на газ?». 

Нагадаю, що наприкінці липня підготовка комплексу ЖКГ до зими не перевищувала 35%, а більшість підприємств, які повинні бути задіяні у генерації тепла, не тільки не готові, але й мають суттєві борги (у т.ч і з державного бюджету за пільгами та субсидіями) за спожитий газ у минулому опалювальному сезоні.

Ми вже розповідали, що під час колегії ОДА Голова виконкому Херсонської міської ради, міський голова Херсона Володимир Миколаєнко зазначив, що у разі якщо підприємствам не погасять борги за газ, не спишуть штрафи та пеню – у Херсоні цього року опалювальний сезон може не розпочатися взагалі.

Сергій ОСОЛОДКІН