У Херсоні дитсадки порожні, а місць для малюків немає

У Херсоні дитсадки порожні, а місць для малюків немає

Надія влаштувати малюка в дитсадок бодай з наступної осені виявиться марною для багатьох херсонських родин. 

Нині комунальні дошкільні заклади обласного центру відвідують майже 12 тисяч хлопчиків та дівчат, але ще 800 чекають у черзі — вільних місць немає.

Щоправда, цьогоріч міське управління освіти подало до міськради заявку на виділення коштів (4,2 мільйона гривень) для облаштування додаткових груп у діючих дитсадках та завершення ремонту двох аварійних будівель під них.

Якби такі плани вдалося реалізувати, отримали б 250 додаткових «вакансій» для малечі, але не так сталося, як гадалося. Бо депутати міськради відхилили заявку, пославшись на нестачу грошей у муніципальній скарбничці. Це щонайменше дивно: адже бюджет нинішнього року виконується із великим профіцитом, який перевищує сотню мільйонів гривень.

Загалом потреба у дитсадках в Херсоні дуже різниться. У деяких мікрорайонах місць вистачає, а в центрі — дефіцит. Раніше він задовольнявся за рахунок дошкільних закладів підприємств, та в кризу вони або продали їх, або закрили. Є три такі дитсадки із резервом у 600 місць, і в управлінні освіти вважають, що їх треба викупити і використовувати за прямим призначенням.

Та власники таких об'єктів зазвичай поводяться, наче собака на сіні: і самі їх не використовують, і продавати не хочуть — або очікують пожвавлення на ринку нерухомості, яке невідомо коли настане, або ж правлять таку ціну, що за неї не старий дитсадок можна купити, а навіть палац збудувати, дивується начальник управління освіти Херсона Юрій Ніконов.

"Голос України"