Створення територіальних дорожніх фондів дозволить реконструювати більшу частину доріг Херсонщини

Створення територіальних дорожніх  фондів дозволить реконструювати більшу частину доріг Херсонщини

У ході наради облдержадміністрації, яка наразі проходить у Нижньосірогозькому районі, порушено питання щодо відбудови дорожнього покриття. 

«Невдовзі ми плануємо впроваджувати реформу про територіальний дорожній фонд, яка дозволить близько 3 тисяч кілометрів доріг передати з державного на обласний рівень. На їх обслуговування та ремонт буде виділено півмільярда гривень за рахунок співфінансування з державою», - повідомив очільник області Андрій Гордєєв.

У свою чергу директор Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу обласної держадміністрації Віктор Рассолов підкреслив: «Ремонт дороги обласного значення Нижні Сірогози – Нижні Торгаї включений в обласну програму по ремонту дорожнього покриття. Реконструкція дорожнього покриття передбачає суму 5 мільйонів гривень. На даний момент здійснюються заходи щодо виготовлення проектно-кошторисної документації на проведення поточного ремонту».

Також голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв доручив владі Нижньосірогозького району здійснити заходи щодо розробки необхідної проектно-кошторисної документацію та здійснити її експертизу, що надасть можливість у 2018 році претендувати на отримання коштів з обласного територіального фонду на ремонт доріг.

Нагадаємо: З метою координації дій щодо розвитку автомобільних доріг в області розроблено обласну програму виконання робіт з ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування на 2017 – 2018 роки, яку затверджено рішенням сесії обласної ради від 09 червня 2017 року № 498.

Згідно із змінами до Бюджетного кодексу України та Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства» передбачено створення у 2018 році територіальних дорожніх фондів за рахунок надходження субвенції місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиці і доріг у населених пунктах.

Зазначимо, що на дорогах у поточному році виконано роботи з ліквідації ямковості на ділянках загальною площею 3680 кв.м, у тому числі:

- М-14 Одеса-Мелітополь-Новоазовськ – 2100 кв.м;

- Т-22-08 /Т-08-04/-Верхній Рогачик-Нижні Сірогози – 9100 кв.м;

- Т-22-09 Велика Лепетиха-Іванівка-Генічеськ – 680 кв.м.