Херсон може потонути в смітті

Херсон може потонути в смітті

Херсон незабаром може розділити долю Львова - тут уже наступної осені також не буде куди вивозити сміття. 

Нині місто користується власним полігоном для утилізації твердих побутових відходів, але термін його експлуатації завершується вже у вересні 2017-го. Адже він майже заповнився: з тих 4,1 мільйона тонн непотребу, які об'єкт може прийняти, вже є понад 3,8 мільйона тонн. Причому природоохоронці вважають, що ця цифра може виявитися штучно заниженою.

- Лише якихось сім років тому на полігон вивозили 130--140 тисяч тонн сміття щороку. Але впродовж останніх років цей показник чомусь знизився до 65 тисяч тонн на рік. Ми почали ґрунтовно вивчати питання. І з'ясували, що сміття перед утилізацією ніхто не зважує, а вагу визначають просто на око, - розповів "Голосу України" директор Департаменту екології та природних ресурсів Херсонської ОДА Юрій Попутько. 

- До того ж для продовження терміну експлуатації полігона муніципальна влада досі не організувала проведення екологічної експертизи полігона для утилізації ТПВ і не відзвітувала про технічний стан тамтешніх свердловин для видобування біогазу.

Звісно, "життя" полігона можна продовжити, якщо облаштувати там лінії для сортування та часткової переробки накопиченого за десятиліття сміття. Такі плани у муніципальної влади були: вона навіть встигла провести конкурс з-поміж фірм, які готові були цим зайнятися. Але депутати Херсонської міськради за два роки "втопили" питання у безплідній балаканині, і нічого на полігоні так і не збудували.

Тепер за справу взялася облдержадміністрація. Там звітують, що на розгляді є аж три пропозиції від приватних українських підприємств, які готові розгорнути на полігоні найсучасніші сортувально-переробні комплекси виробництва США, Китаю та Німеччини.

Причому платити за це з бюджету нічого не треба - партнери настільки впевнені у хороших перспективах "сміттєвого" бізнесу, що готові всі попередні витрати узяти на себе. Тільки невідомо, коли від перемовин вони перейдуть до конкретних справ.

Зрештою, у них часу досить, а от у полігона він уже вичерпується.