Тест на відповідальність для Херсонської міськради

Тест на відповідальність для Херсонської міськради

Надпланові надходження до місцевих бюджетів громад стали для них серйозним тестом на відповідальність для депутатського корпусу Херсонської міської ради, - вважає народний депутат України Олександр Співаковський.

«Суттєві понадпланові надходження, що отримали зараз місцеві бюджети, є результатом політики децентралізації, яку проводить українська влада.

Та чи покращиться від цих додаткових коштів життя громади в цілому та окремих людей, що проживають на цих територіях? Це залежатиме вже не від Києва, а виключно від місцевих депутатів», – наголосив парламентар.

«Профіцити бюджетів стали не лише серйозним фінансовим ресурсом розвитку територій, а й серйозним тестом на ступінь відповідальності тих, кого обрали люди. Аби українські міста і містечка розвивалися, аби молодь залишалась після закінчення школи на батьківщині, рішення місцевих органів самоуправління мають бути виваженими, збалансованими і направленими, в першу чергу, на захист інтересів громадян. Знайти цей баланс дуже непросто. Знаю це і як заступник Голови Комітету ВРУ з питань науки та освіти, і як мажоритарник», – додав народний депутат.

«В межах своїх повноважень намагаюся робити все від мене залежне для проведення реформ в українській освіті, для вирішення проблем свого округу і розвитку Херсона. На початку чергової сесії Херсонської міської ради, під час якої будуть розподілені 65 млн. гривень профіциту, звернувся до своїх херсонських колег з проханням не забувати про свою відповідальність перед херсонцями.

Сподіваюся, що кошти у розмірі 65 млн. гривень, які завдяки децентралізації додатково отримала херсонська громада, будуть збалансовано і прозоро розподілені на користь громади», – резюмував Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ.