У 2013 році херсонською міліцією виявлено 20 адміністративних та 15 кримінальних корупційних правопорушень

У 2013 році херсонською міліцією виявлено 20 адміністративних та 15 кримінальних корупційних правопорушень

Міліція Херсонської області систематично бореться с проявами корупції

За 5 місяців поточного року спеціально уповноваженими суб'єктами за матеріалами органів та підрозділів внутрішніх справ області складено та направлено до суду 20 протоколів про вчинення адміністративних корупційних правопорушень.

За повідомленням прес-служби УМВД в Херсонській обалсті, протоколи складались відносно: посадовця місцевого самоврядування 3 категорії (1), посадовців місцевого самоврядування 4 категорії (2), першого заступника керівника контролюючого органу області (1), посадовця місцевого самоврядування 7 категорії (1), депутатів районної у м. Херсоні ради (2), депутатів сільської ради (6), депутата селищної ради (1), директорів підприємств (2), заступника директора підприємства (1), фізичної особи (1), посадової особи, яка надає публічні послуги (2).

Набули чинності судові рішення за 16 протоколами про вчинення адміністративних корупційних правопорушень.

За 14 протоколами діяння визнані корупційними, до правопорушників застосовано адміністративне стягнення – штраф на загальну суму понад 9 тис. грн., у т.ч. 2 - відносно посадових осіб місцевого самоврядування 4-ї категорії, на загальну суму 1700 грн.

Так, у квітні 2013 Скадовським районним судом Херсонської області розглянуто протокол про вчинення адміністративного корупційного діяння, передбаченого ч. 1 ст. 172-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення обмежень щодо використання службового становища», складений УБОЗ відносно голови однієї з сільських рад Скадовського району, який, будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування 4 категорії 9 рангу, умисно, з корисливих мотивів, використовуючи службове становище та пов'язані із цим можливості, вимагав та отримав від громадянина незаконну грошову винагороду у розмірі 400 грн.

До правопорушника судом застосовано адміністративне стягнення – штраф на загальну суму 850 грн., з конфіскацією незаконно одержаної неправомірної вигоди матеріального характеру

Також, у квітні Дніпровським районним судом м. Херсона розглянуто протокол про вчинення адміністративного корупційного діяння, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, складений УБОЗ відносно голови селищної ради Дніпровського району м. Херсона, посадової особи органу місцевого самоврядування 4 категорії 8 рангу, яка умисно, використовуючи службове становище, та пов'язані із цим можливості, з метою отримання неправомірної вигоди, створила умови для передачі їй незаконної грошової винагороди у розмірі 300 грн. від гр. Ч.

До правопорушника судом застосовано адміністративне стягнення – штраф на загальну суму 850 грн., з конфіскацією незаконно одержаної неправомірної вигоди матеріального характеру

У сфері протидії кримінальній корупції, з початку 2013 року органами та підрозділами внутрішніх справ області виявлено 15 кримінальних корупційних правопорушень, у т.ч. 13 - тяжких та особливо тяжких (хабарництво - 8, зловживання владою або службовим становищем – 3, привласнення - 2).

Кримінальні корупційні злочини учиненні: податківцем (1), державним службовцем (рибоохорона) 7 категорії (6), особою начальницького складу цивільного захисту (1), лікарем СЕС (2), директор гімназії (1), директором підприємства (2).