Хронічні проблеми Херсона

Хронічні проблеми Херсона

Знайшли своє відображення у результатах моніторингу Херсонської обласної організації Комітету виборців України, які сьогодні були презентовані під час прес-конференції.

Так, за результатами моніторингу у місті Херсоні на тлі позитивного реагування городян на реальні справи влади особливу тривогу викликають невирішення багатьох проблем, які з роками тільки загострюються.

У своєму питанні експерти КВУ попросили херсонців назвати п'ять найбільш гострих проблем у місті з підготовленого списку.

 

Таблиця. Відповіді на запитання: «Скажіть, будь ласка, які з проблем нашого міста є найбільш гострими»

З усього спектра проблем, які знаходяться в центрі уваги моніторингової групи лише по трьох проблем городяни відзначили значну позитивну динаміку.

По-перше, для багатьох городян була вирішена проблема цілодобової подачі води (у жовтні 2005 року актуальною цю проблему називало 40,7% городян, тепер - тільки 14,5% опитаних херсонців).

По-друге, холод в приміщеннях, як гостру проблему називали в минулі роки до 44,9% городян. Тепер - 15,9%. 1 хоча ця проблема входить у п'ятнадцять найбільш актуальних для нашого міста, але її гострота вже багатьом знята.

По-третє, за рівень статистичної похибки "пішла" незадовільна оцінка нинішнього міського голови. Якщо в жовтні 2010 року 8% городян називали її серед п'яти найбільш гострих проблем у місті, то тепер тільки 4,4% згадали про це. Таким чином, ми можемо говорити про те, що городяни позитивно оцінили зусилля З.Я.Бережной з управління містом.

При цьому залишаються вкрай актуальними і гострими проблеми поганого стану доріг (у жовтні 2010 року цю проблему відзначало 40,6% городян, зараз вже 48,8%).

Погане освітлення міста в темний час доби (у 2010 році її називали 34,4%, тепер - 39,8%).

Безробіття хвилює вже 39% городян (у 2005 році тільки 17,6% згадували про неї).

Вирішивши проблему з подачею води влади повинні потурбуватися тепер її якістю, так як ця проблема хвилює 30,7%.

У десятку найбільш актуальних проблем стрімко увірвалося стурбованість городян руйнуванням історичного центру міста. У 2005 році цією проблемою були стурбовані 6,6% херсонців, тепер - 22,7%.

Мостовий перехід як проблема також стрімко став набирати актуальності серед городян. Відсутність у місті сучасних автомобільних мостів і розв'язок, в 2010 році хвилювало 4,3% городян. У лютому 2013 року - 12,7%. До того ж, частина херсонців відзначила початок будівництва мостового переходу як позитивне досягнення влади й очікують успішного закінчення будівництва.

Тобто, ми можемо прогнозувати, що невдача в будівництві мостового переходу, завдяки «розігрітій» громадській увазі, може негативно відбитися під час президентської кампанії 2015р.

Відзначимо також, що на тлі позитивної оцінки городян зі створення «зразкових» скверів та роботи з благоустрою окремих парків і скверів, все ж неухильно зростає стурбованість херсонців незадовільним рівнем озеленення в місті і станом парків і скверів. Якщо в 2010 році дану проблему в п'ятірці найбільш гострих називало 7,6% херсонців, то тепер їх уже стало 15,7%.

Довідка

Протягом 2012 р. та початку 2013 р. в Херсонській області громадські активісти місцевих громадських організацій в координації з експертами ХОО Комітету виборців України збирали, систематизували, аналізували, дали оцінку виконання передвиборчих програм, реалізації депутатських обов'язків по роботі в радах, прийому виборців, звітності перед виборцями і т.д.. Ця робота проводилась у рамках проекту «Моніторинг виконання депутатських обіцянок як механізм громадського контролю і крок до створення ефективного громадянського суспільства», що реалізується за фінансової підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED).