На Херсонщині реалізують проект "Сова"

Щоб захистити ліси Херсонщини від пожеж, за ними будуть пильнувати вдень і вночі шляхом цілодобового спостереження за допомогою аеророзвідки.

Про це вчора, 24 квітня, йшлося на нараді, до якої, на прохання Владислава Мангера, приєдналися і голова ОДА Андрій Гордєєв та його заступники.

Традиційно у нараді брали участь радники голови ХОР, заступник начальника управління лісового та мисливського господарства в Херсонській області Володимир Михайленко, начальник головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергій Чорний, начальник Херсонської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби Сергій Яцинюк та інші.

Пошуки шляхів вирішення цієї проблеми ведуться фахівцями на різних рівнях вже тривалий час. Пропозицій щодо охорони територій протягом обговорень лунало багато, проте реалізація більшої частини з них упирається в ряд нових проблем – бюрократія, брак людей, фінанси.

У ході спільного обговорення, що часом переходив у палку дискусію, вдалося домогтися чіткого плану дій з боку всіх служб.

Профілактика спалахів буде здійснюватися шляхом цілодобового спостереження за допомогою аеророзвідки. Про переваги цього способу присутнім розповів керівник проекту «Сова» Микола Подоляко. Камери будуть встановлені в спеціальних місцях таким чином, щоб в зону контролю потрапляли всі ліси.

Радіус дії та якість цієї апаратури дозволить розгледіти не тільки номери автівок, що в'їжджають до лісу, а й навіть обличчя людей. Гроші на придбання та встановлення камер виділяться з обласного бюджету.

У разі загоряння всі рятувальні служби та працівники лісгоспів будуть працювати за виробленою сьогодні схемою, щоб у найкоротші терміни усунути вогонь.

Крім того, сьогодні прозвучала пропозиція переглянути відповідальність за розведення в лісах вогню. На думку фахівців, чим жорсткіше карати за недбалість, тим менше буде виникати пожежонебезпечних ситуацій.

За матеріалами Херсонської обласної ради