У Херсоні постали проти забудовника

У Херсоні постали проти забудовника

Пишний скверик і охайний дитячий майданчик — зелена зона за супермаркетом "Фреш", одна з найулюбленіших місцин у мікрорайоні Таврійському обласного центру.

Спальний мікрорайон густо забудований висотками, а от куточків для відпочинку у ньому майже не залишилося.

На перехресті ж пр-ту 200 років Херсона — вул. Карбишева, якщо зайти трохи вглиб від проїжджої частини, завжди був пустир — смітник з поліетиленовими пакетами, які постійно ганяв вітер.

Мешканцям багатоповерхівок набридло дивитися на безлад під вікнами, вони зорганізувалися і прибрали територію. А ще — власним коштом купили саджанці, і на подвір'ї з'явився сквер. Згодом поряд встановили гральний майданчик.

Кажуть, з гойдалками та гірками допоміг один з кандидатів на якихось виборах. Увесь цей час люди, як могли, підтримували в порядку куточок відпочинку для своїх дітей і, між іншим, не раз зверталися до місцевої влади, щоб та присвоїла території статус скверу, адже фактично він там і є.

Та у відповідь чиновники все мовчали. Чому — мешканці зрозуміли лише недавно. Кілька місяців тому керівництво ОСББ однієї з багатоповерхівок, розташованих поруч, звернулося до міськвиконкому з проханням, аби комунальні служби нарешті долучилися до прибирання сміття на даній території.

Чиновницька відповідь людей, м'яко кажучи, ошелешила: виявляється, у міськвиконкомі не мають жодних прав віддавати розпорядження щодо благоустрою цієї земельної ділянки, оскільки ту ще 2009 року своїм рішенням передала в оренду міськрада, під забудову багатоповерхівки... Оце так поворот!

Виходить, висотку вирішили звести, навіть і словом не обмовившись про це мешканцям. Відтак, за той час, що земля була в оренді (і чомусь не прибиралася законним правонаступником), люди перетворили пустир на сквер. І тільки навесні 2017-го про себе дало знати ПП «Геолікс».

Виявляється, це в його оренді перебуває ділянка, про наміри будуватися мешканці дізналися з оголошення на дверях під'їзду. Вже за кілька днів люди зібрали мітинг у своєму сквері — на нього запросили як міських чиновників від архітектури та землевпорядної сфери, так і забудовника.

Але ніхто, крім кількох депутатів Суворовської райради, до них так і не приїхав. Найближчими ж вихідними люди влаштували суботник у сквері, а ще згодом відрядили ініціативну групу на сесію міської ради — вимагати від обранців відміни рішення про виділення ділянки під забудову.

Щоправда, херсонським депутатам виявилося не до скандальної забудови, як і не до маршрутного тарифу, купівлі нових тролейбусів тощо. Кілька засідань поспіль — нульовий результат. У залі то ніяк не могли дійти до того самого питання, то кворуму не набиралося.

А останній раз, коли міський голова Володимир Миколаєнко оголосив, що сесія неправомочна, і намагався поспіхом зникнути, люди перегородили йому дорогу. Тож меру нічого не залишалося, як запросити представників ініціативної групи мешканців на аудієнцію до свого кабінету.

Там міський очільник повідомлив, що вирішив створити робочу групу, яка займеться вивченням питання забудови, що здійняла скандал, навіть не розпочавшись. Але на цьому мешканці не заспокоїлися і звернулися до інспекції, яку очолює Ростислав Маршак.

Чиновник запевнив людей, що жодні документи для отримання дозволу на будівництво від ПП «Геолікс» не надходили і, мовляв, більше того — будівництву не бути без меморандуму забудовника з мешканцями. Ніяких меморандумів зі звичною піснею для Херсона «гральний майданчик перенесемо, дерева пересадимо» — кажуть люди. А за сквер обіцяють боротися до кінця.

Марина САВЧЕНКО
"Новий День"