Херсонщина: гроші або смерть?

Херсонщина: гроші або смерть?

У Каховці піддають сумніву необхідність виділення коштів на придбання життєво необхідних препаратів тяжкохворим з місцевого бюджету. 

"У осіб з трансплантованими органами лише два виходи: або хтось їм дасть гроші на необхідні препарати, або вони просто тихенько помруть. Або не тихенько", — наголосили лікарі Каховського районного первинного центру медико-санітарної допомоги на одному з останніх засідань виконавчого комітету міськради.

Вони намагалися переконати членів виконкому у необхідності виділення коштів на придбання препаратів для імуносупресивної терапії для таких хворих, а також ліків для тяжко хворих дітей. За їхніми словами, в місті проживають 7 таких діток, а також 4 особи з трансплантованими органами. Так, лише один із дітей-інвалідів щороку потребує самих тільки ліків на 254 тисячі гривень.

«Яка каховська родина може собі це дозволити? — запитують медики. — Тож без підтримки з бюджету всі ці хворі просто помруть».

Деякі члени каховського виконкому вважають інакше. «Кошти на це повинні закладати в державному бюджеті, — вважає заступник міського голови, член виконкому міськради Іван Орєхов. — Власне, іншим районам області відповідні кошти надходять. Якби ми не передбачали фінансування зі свого бюджету, то надходили б вони і Каховці. А ми могли б витрачати свої кошти на щось інше».

Проте, за словами начальника управ­ління праці та соцзахисту населення міськради Андрія Скрипніченка, кошти на ліки тяжкохворим виділяють і в Каховському районі, і в Новій Каховці, і в інших громадах області. «Пов'язане це з недофінансуванням відповідних програм з державного бюджету», — пояснив він.

— Я дуже вдячний, що у Каховці виділяють кошти на хворих з трансплантованими органами, — коментує головний лікар Каховського РПЦМСД Олександр Антоненко. — Ситуація насправді дуже складна. Торік у нас була одна дитина, на ліки для якої було витрачено 325 тис. гривень. Що ж стосується онкохворих, то на 37 000 жителів міста їх налічується близько 900. А як відомо, ця хвороба не шкодує нікого: ані піонера, ані пенсіонера.

Загалом з бюджету Каховки у 2017 році на придбання ліків для осіб із трансплантованими органами було виділено 224,3 тис. грн., а для лікування дітей-інвалідів — 643 тис. грн.

Водночас про проблему недоступності медикаментів і лікування тяжкохворих заговорили і в Горностаївському районі.

Як зазначив голова районної ради Сергій Карпеченко, останнім часом збільшилася кількість звернень до нього від онколо­гічно та інших тяжко хворих людей з проханням надання допомоги. «Населення, район та волонтери надають посильну підтримку, але в більшості випадків цього недостатньо», — підкреслив він.

Аби привернути увагу до цієї проблеми Кабінету Міністрів України і Міністерства охорони здоров'я, депутати Горностаївської райради навіть прийняли звернення до них з проханням пришвидшити процес впровадження страхової медицини в державі.

«Незважаючи на конституційні норми щодо забезпечення медичною допомогою населення України, система охорони здоров'я у більшості випадків не дає можливості отримати безоплатну медичну допомогу, що знижує до­ступ населення до медичних послуг», — підкреслили депутати Горностаївщини.

Олег БАТУРІН
"Новий День"