Де підстерігає небезпека нас і наших дітей?

Де підстерігає небезпека нас і наших дітей?

Знають рятувальники, які закликають громадян бути обережними під час відпочинку на воді.

20 травня на території Голопристанського району за ініціативи начальника обласного Управління ДСНС відбулась рейдова перевірка місць несанкціонованого купання, а саме каналів. Такі штучні водойми типові для посушливого південного регіону і в літню спеку є дуже привабливими для місцевого населення, особливо дітлахів, у якості водного дозвілля. Спиняються тут і подорожани аби поплавати. Про небезпеку не думають, адже кожен впевнений, що з ним нічого поганого статись не може. Проте щорічно на каналах втрачаються людські життя.

Як наслідок – у минулому році в каналах області загинуло 16 осіб. Трагічний випадок стався вже і цьогоріч. У травні на Північно-Кримському каналі потонув 8-річний хлопчик. І це притому, що в цих водоймах купатися категорично заборонено, про що засвідчують і написи на бетонних плитах. Загалом у цьому році на воді за різних обставин загинуло 8 людей, у минулому році 66, серед яких 4 дітей.

Чим так небезпечні канали? У першу чергу – швидкою течією та важкістю виходу з води через слизькість бетонних плит, якими облицьовані їх берега.

Саме цю інформацію озвучив перед журналістами заступник начальника відділу запобігання на надзвичайні ситуації Управління ДСНС області Олександр Рудницький.

До речі, під час рейду вдалось поспілкуватись з двома місцевими жителями із села Долматівка. Чоловіки запевнили, що сюди купатись ні вони, ні їх діти не ходять. Розуміють, що це небезпечно, і вбачають альтернативу купання для своїх чад лише у домашньому надувному басейні та під пильним батьківським наглядом під час відпочинку на морі. Це і корисно, і набагато приємніше. А от випадок, коли давно в каналі потонула їх юна односельчанка, згадали.

Також у ході рейду фахівці УДСНС провели роз'яснювальну роботу з тими, хто вже купався або ж мав такі наміри.

Скоро почнуться шкільні канікули. Тому хочеться звернутись до батьків з проханням аби вони слідкували за розвагами дітей, суворо заборонили їм купання в каналах та інших не об лаштованих для цих цілей місцях. Правду кажуть: примусити берегти своє життя й здоров'я неможливо. Але знову й знову нагадуємо: бережіть своє життя і здоров'я. Правила створені не для того, щоб їх порушувати, а щоб захистити всіх нас від біди.