15% імпорту до Херсонщини складають банани з Еквадору

15% імпорту до Херсонщини складають банани з Еквадору

Тільки за 4 місяці 2013 року обсяг оформлень загального імпорту Херсонською митницею Міндоходів склав 197 тис. тонн на загальну митну вартість 1 559,1 млн. грн. ( або 195,1 млн. дол. США). Адже розвиток ринкової системи господарювання нашої країни неможливий без здійснення ритмічних зовнішньоекономічних операцій в підприємницький діяльності кожного суб'єкта господарювання та вчасного проведення розрахунків з підприємствами іноземних держав.

Так відповідно Митного Кодексу України митний режим імпорт (випуск для вільного обігу) – це митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.

За повідомленням Головного управління Міндоходів у Херсонській області, в позитивній динаміці відстежується збільшення вагових показників на 38% та відповідно вартісних на 33 %. В порівнянні з відповідним періодом минулого року по основним товарним позиціям в структурі імпорту за вагою:
судна (ремонт) – 17%, банани – 15%, нафтопродукти – 14%, суха будівельна суміш – 13%, портландцемент – 5%, деревоволокнисті панелі,, польовий шпат та свинина морожена – 3%, папір для виробництва гофрокартону – 2% .

Серед основних країн постачальників імпорту до Херсонської області по вазі Туреччина 34%, Еквадор 15%; Росія 13%; Болгарія 6%, Ізраїль 5%, Румунія 4%, Бразилія та США- по 3%, Китай 2%.