Під Херсоном знищують природу

Під Херсоном знищують природу

З тривожною інформацією звернулися до керівника Херсонської обласної організації Партії Зелених України Володимира Шелудька мешканці села Сонячне Зеленівської сільської ради міста Херсона.

Представники зеленівської громади повідомляють, що миколаївська агроторгівельна фірма «Агро-діло» (засновник фірми, як повідомляють люди є громадянином Ірландії) в селі Сонячне під Херсоном взяла в оренду земельні ділянки у місцевих фермерів для вирощування сільгоспкультур на зрошенні.

Орендатори встановили, в залежності від конфігурації поля, радіальні, фронтальні та кругові дощувальні машини - виробництво розпочали. І все б нічого, але декілька сумнівних моментів, які напружили людей...

Нові господарі практично всюди знищують полезахисні лісосмуги, продаючи дрова всім бажаючим. Мінімальна норма відпуску – одна мотоциклетна коляска. Замість дерев, на землі колишньої лісосмуги загоняється дощувалка. Поруч з нею будка охоронника, він же і лісоруб, і реалізатор.

Друга проблема, пов'язана з використанням землі. Нові орендарі під зрошенням вирощують переважно буряки, а на бубнах чи інших земельних конфігураціях, де не достає вода - льон, ячмінь чи пшеницю. На запитання про порушення сівозмін при вирощуванні монокультури відповідають, що на Україні це не злочин...

Володимир ШЕЛУДЬКО
Голова Херсонської обласної організації Партії Зелених України

P.S. Може пан з Ірландії (засновник фірми - ред.) не знає про мораторій, накладений Херсонською обласною радою, а може голова Зеленівської сільради не розповів їм про це. На всі сто відсотків впевнений, що міське керівництво в тих краях не буває, бо у нас зима і є нагальні проблеми в Херсоні.

Фото з прив'язкою до місця подій та вимогою розглянути і пояснити громаді що відбувається.