Майже вдвічі більше експортовано херсонської сільгосппродукції до країни Європи

Майже вдвічі більше експортовано херсонської сільгосппродукції  до країни Європи

Тільки за 4 місяців 2013 року Херсонською митницею Міндоходів було оформлено експортних вантажів 748,7 тис. тонн на загальну фактурну вартість 2 284 млн. грн. (або 285,8 млн. дол. США.)

А основну номенклатуру експорту за вагою становили: шрот та інші відходи, кукурудза, висівки пшеничні, соєві боби, добрива, буряковий жом, цибуля та інші. За напрямком відправлення експортні вантажі по вазі були адресовані до Туреччини, Нідерландів, Італії, Ізраїлю, Єгипту, Лівії, Іспанії, Марокко, Франції, Росії, Грузії, повідомляє прес-служба Головного управління Міндоходів у Херсонській області.

Це в значний мірі обумовлено аграрним профілем розвитку Херсонської області та наявністю в зоні діяльності митниці портів (Херсонських морського торговельного та річкового портів, Скадовського морського торговельного порту), елеваторів та достатніх територій для перевалки насипних вантажів. Тож експортний вантажообіг товарів по Херсонській митниці у 1,9 разів перевищує імпортний.

Нагадаємо, що згідно з Митним Кодексом України митний режим експорт (остаточне вивезення) – це митний режим, до якого українські товари випускають для вільного обігу за межами митної території України без зобов'язань щодо їх зворотного ввезення.