В Олешківському районі Херсонщини пройшли військові збори

Участь у військово-польових зборах взяли голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв та заступник командувача військ оперативного командування «Південь» генерал-майор Броніслав Жуковський.

Сьогодні, 29 січня у третій день зборів з військовими комісарами та керівництвом ОТУ «Південь», відповідальними за питання територіальної оборони, відбулось практичне виконання завдань загоном тероборони Олешківського району.

Збори відбулись під час проведення Єдиного всеукраїнського дня стрільця за участю військових та керівництва області.

"За ініціативи облдержадміністрації Збройними силами України минулого року було запроваджено Єдиний день стрільця і сьогодні до нього долучились бійці територіальної оборони.

- Завдяки проведенню такого дня люди отримують первинні навички у поводжені зі зброєю", - зазначив генерал-майор, заступник командувача військ оперативного командування «Південь», командир ОТУ «Південь» Броніслав Жуковський.


Генерал також додав, що угрупування військ, яке створене на Херсонщині у будь-яку хвилину зможе дати відсіч агресору.

«Разом із командиром ОТВ "Південь" генерал-майором Броніславом Жуковським сьогодні зранку відкрили військової-польові збори військових комісарів та бійців загонів територіальної оборони Херсонської області.

- Херсонщина сьогодні є прикладом для всієї України зі створення потужних сил територіальної оборони.


Більше 5000 жителів області вже залучено до загонів, а на черзі створення окремого стрілкового батальйону. Сьогодні до наших навчань долучилися також військові з Одеської, Кіровоградської, Вінницької та Миколаївської областей, які готові переймати наш досвід», - повідомив голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв.


У ході тактичної підготовки було відпрацьовано встановлення невибухових загороджень, обладнання окопів.

Також військовозобов'язаним розповіли про способи надання першої допомоги під час поранення та травмування особового складу та про порядок мінування та розмінування об'єктів і місцевості.

Після чого було виконано стрільби зі стрілецької зброї за участі військовозобов'язаних підрозділу територіальної оборони.

«Ми провели збори з п'ятьма областями країни аби поділитись власним досвідом утворення загонів територіальної оборони. І сьогодні наш досвідчений Олешківський загін разом з військовими з інших областей провів спільні навчання», - розповів Андрій Гордєєв.

P.S. Також очільник області підкреслив, що створення стрілецького батальйону області триває і наразі відбувається його оснащення мототехнікою для злагоджених навчань.

Навчання підрозділів територіальної оборони будуть проводитись щотижня військовозобов'язаними усіх районів області.

Нагадаємо, що минулого року близько 5 тис. мешканців області пройшли навчання.