Про стан боксу на Херсонщині

Йдеться у доповіді віце-президента Херсонської обласної організації Федерації боксу України Віталія Вибранського на прес-конференції «Сучасний стан організації спорту на Херсонщині. Проблеми, шляхи їх вирішення»:

За минулий Олімпійський цикл Херсонською обласною організацією Федерації боксу України було досягнуто значні результати у розвитку спорту на Херсонщині. Кожного року наші спортсмени успішно приймають участь у багатьох змаганнях всеукраїнського та міжнародного рівня, чемпіонатах Європи та Світу.

За цей період ми здобули 4 золоті, срібну та бронзову медалі на чемпіонатах Європи, а також бронзову нагороду чемпіонату Світу. Щороку херсонські боксери стабільно перемагають та займають призові місця на чемпіонатах України та міжнародних турнірах найвищого рівня.

Активно ведеться робота по розвитку спорту и на місцевому рівні. Постійно проводяться обласні першості, регіональні чемпіонати, міжнародний турнір класу «А» присвячений пам'яті майстра спорту СРСР Миколи Мангера, міжнародний турнір «Пам'ять», два всеукраїнських турніри серед школярів, низка турнірів місцевого рівня.

Постійно відбуваються навчально-тренувальні збори національних збірних України та інших країн. Розбудовується суддівський корпус, який зараз налічує 20 суддів національної категорії та 5 суддів міжнародної категорії. В 2016 році відкрито відділення боксу в Херсонському вищому училищі фізичної культури. В 5 районах області поновлено роботу секцій боксу, які не працювали ще з радянських часів.

Всі ці досягнення не лишились поза увагою. За минулий Олімпійський цикл Херсонську обласну організацію Федерації боксу України двічі було визнано найкращою спортивною федерацією року, а також ще в один рік президент федерації Олександр Трутнєв був визнаний найкращім спортивним організатором року.

Але, нажаль, в практичній площині підтримки майже немає порівняно с потребами. Весь час федерація діяла на принципах самофінансування. Лише в 2016 році вперше було виділено кошти із міського та обласного бюджетів на проведення змагань та навчально-тренувальних зборів. Ця сума складає біля 10% від реальних потреб. В незадовільному стані знаходиться і багато спортивних споруд. Не виділяється коштів на їх ремонт, обладнання необхідним інвентарем.

Знаходиться в незадовільному стані головна обласна споруда, СДЮШОР з боксу. Зал загальнофізичної підготовки має обладнання ще з 70х років минулого століття. Фасад і частина приміщень будівлі в жахливому стані і потребують капітального ремонту. А саме тут проводяться маже всі змагання, близько 20 на рік, в яких приймають участь представники інших областей та навіть країн.

Також тут регулярно проходять навчально-тренувальні збори спортсмени Національної збірної України. СДЮШОР з боксу – візитівка, по якій всі гості судять про стан спорту в Херсонській області.

Зараз головною метою Херсонської обласної організації Федерації боксу України є завоювання херсонцем призового місця на Олімпійських іграх-2020 у Токіо. І це не мрії. Для цілі зараз є всі реальні передумови. Є також детальний план досягнення такого результату. Але підготовка олімпійського призера потребує значних ресурсів.

Серед них необхідність у гідному медичному та дієтологічному забезпеченні, відповідні умови для тренувань, постійна участь протягом наступних чотирьох років у провідних змаганнях в різних країнах світу тощо. Все це неможливо втілити власними силами, без підтримки держави. А за наявності такої підтримки прославить наше місто далеко за межами України.

Віталій ВИБРАНСЬКИЙ