Херсонщині загрожує каліфорнійський грип

Херсонщині загрожує каліфорнійський грип

Не встигла Херсонщина до кінця оговтатися від епідемії грипу, як лікарі вже на початку лютого прогнозують нову хвилю захворювання. До того ж, стверджують, що на відміну від попереднього штаму "Гонконг" прийдешня "Каліфорнія" є куди небезпечнішою через набагато серйозніші ускладнення.

— Каліфорнійський грип на Херсонщині з'явився в 2009 році і протягом цього часу викликав спалахи захворювання, — розповідає начальник відділу організації держсанепіднагляду Головного управління Держсанепідслужби у Херсонській області та головний позаштатний спеціаліст-епідеміо­лог департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Наталія Єрємєєва. — Він дійсно характеризується важкістю протікання захворювання та часто залишає по собі тяжкі ускладнення. Втім, на відміну від штаму «Гонконг», який не так часто буває на Херсонщині і тому у населення майже немає до нього імунітету, від «Каліфорнії» організм уже навчився захищатися.

Та попри це, поберегтися все-таки варто. Тим паче, що за умови несвоєчасного звернення до медиків від страшної недуги можна навіть померти.

— Тяжкість ускладнень залежить від того, які відділи дихальних шляхів вражає вірус грипу, — переконує завідуючий відділення № 2 КЗ «Херсонська обласна інфекційна лікарня ім. Г. І. Горбачевського» та головний позаштатний спеціаліст-інфекціоніст департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Сергій Панкратов. — Якщо мова йде про каліфорній­ський грип, то страждають здебільшого легені. Тому таке небезпечне ускладнення, як пневмонія, найчастіше спостерігається саме в результаті цього штаму.

Варто зазначити, що каліфорнійський грип характеризується раптовим початком захворювання, загальною інтоксикацією на тлі високої температури, сильним головним болем, ломотою у тілі, сухістю і печінням у носі та глотці без виділень. Також може спостерігатися першіння у горлі. Відмінні ознаки каліфорнійського грипу — важкість у грудній клітці, задуха та сухий кашель, який викликає болісні відчуття.

Медики наголошують, що протягом трьох перших днів з моменту появи симптомів необхідно обов'язково звернутися до лікаря. Якщо ж маєте хронічне захворювання, зробити це треба негайно. Особливо уважними мають бути й люди, котрі входять до так званої групи ризику.

— Найвразливішими є діти та дорослі у віці 50—60 років, — зазначає Сергій Панкратов. — Мова також йде про вагітних, хворих на діабет, серцево-судинні та за­хворювання дихальних шляхів. Під загрозою опиняється молодь, яка має надмірну вагу або збільшену м'язову масу. Ускладнення найчастіше виникають саме у них.

Ольга ЮЩЕНКО
"Новий День"