Переможців на Херсонщині перевіряють

Переможців на Херсонщині перевіряють

Конкурс на зайняття вакантних посад голів райдержадміністрацій у семи районах Херсонщини був оголошений 3 листопада 2016 року розпорядженням Президента України.

Національне агентство з питань державної служби регулярно інформувало про перебіг подій цього конкурсу. На сайті агентства повідомлялося, що він був проведений 25 листопада 2016 року, а результати оприлюднені через 5 днів.

Переможцями конкурсу на зайняття вакантної посади голови райдержадміністрації визначені: Наталія Іванівна Солтановська (Новотроїцький район), Олександр Альбертович Бурейко (Чаплин­ський), Сергій Володимирович Старух (Високопільський), Сергій Леонідович Довбня (Іванівський), Олександр Сергійович Єрохін (Горностаївський), Тетяна Василівна Гасаненко (Голопристанський), Олександр Вікторович Гомон (Бериславський). Цікаво, що в цьому районі другим кандидатом за результатами конкурсу визначено Ірину Анатоліївну Дробиш.

Згідно зі статтею 29 Закону України «Про державну службу» другий за результатами конкурсу кандидат на за­йняття вакантної посади державної служби має право на призначення на таку посаду протягом одного року з дня проведення конкурсу, якщо посада стане вакантною, а також у разі, якщо переможець конкурсу відмовиться від зайняття посади або йому відмовлено у призначенні на посаду за результатами спеціальної перевірки. Скарга на рішення конкурсної комісії подається не пізніше ніж через 10 календарних днів з дня отримання письмового повідомлення про результати конкурсу.

Рішення про призначення переможця на посаду приймається після закінчення строку оскарження результатів конкурсу, а в разі оскарження результатів конкурсу — після прийняття рішення за скаргою, але не пізніше 30 календарних днів після оприлюднення інформації про переможця конкурсу, якщо інше не передбачено законом (ст. 31 Закону України «Про державну службу»).

І ще один нюанс: рішення про призначення або відмову у призначенні на посаду державної служби приймається за результатами спеціальної перевірки відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та за результатами перевірки відповідно до Закону України «Про очищення влади».

Між іншим, після оприлюднення результатів конкурсу вже минуло більше 55 днів...

Анатолій НІКОЛАЄВ
"Новий День"