Громадський транспорт в Херсоні подорожчання не обійшло

Громадський транспорт в Херсоні подорожчання не обійшло

Про підвищення вартості проїзду у міському транспорті активно заговорили у Херсоні.

Відповідний проект рішення вже навіть встигли винести на розгляд виконавчого комітету міської ради. Якщо його члени таки підтримають документ, то пасажирам міських автобусних маршрутів загального користування доведеться замість трьох сплачувати цілих 5 гривень за одну поїздку.

Пояснюючи необхідність під­вищення вартості квитка, у міській раді говорять, що протягом 2016 року підприємства-перевізники неодноразово зверталися до міськради щодо необхідності приведення тарифів на перевезення пасажирів у відповідність до економічно обгрунтованого рівня.

Адже з липня 2014 року, коли востаннє переглядалися тарифи, майже на 10% зросла вартість паливно-мастильних матеріалів та вдвічі — розмір мінімальної зарплати. Ще у серпні минулого року автопере­візники надали до управління транспортної, дорожньої інфра­структури і зв'язку розрахунки, згідно з якими вартість проїзду взагалі повинна становити 6 гривень.

Такими ж аргументами пояснює своє прохання й керівництво міського комунального підприємства «Херсонелектротранс». Відповідний проект з пропозицією підняти тариф на проїзд тролейбусом вдвічі — з 1,25 до 2,5 грн. — виконком також розглядатиме наприкінці січня. Херсонцям варто готуватися до того, що нові розцінки на авто- та електротранспорт діятимуть вже з 13 лютого.

До слова, у обох проектах рішень про підвищення якості та комфортності перевезень на міських маршрутах ані слова. Тож за майже вдвічі більшу плату херсонські пасажири змушені будуть задовольнятися тими ж напівзнищеними маршрутками, подекуди неввічливими водіями та брудними салонами.

Ольга ЮЩЕНКО
"Новий День"