Бюджетний пайок для освітян виявився голодним

Трудові колективи інтернатів, ПТУ та інших навчальних закладів, підпорядкованих Херсонській облраді, стривожені: розпорядники місцевої скарбнички посадили їх на голодний пайок.

Причому у прямому значенні цього слова: видатки на гаряче харчування дітей у бюджеті-2017 непрофінансовано майже на третину, або на 9,951 мільйона гривень. І це ще не все: також на 4,909 млн. грн., або на 17 відсотків, недофінансували заплановані витрати на оплату електроенергії, придбання вугілля та газу для опалення. І це в розпал холодів, коли коштів на енергоносії потрібно більше.

Утім, чиновники від освіти запевняють: енергетичної кризи регіонального масштабу не станеться. «На покриття бюджетного дефіциту буде скеровано додаткові доходи, — каже начальник управління освіти і науки Євген Криницький. — Щодо енергоносіїв, то за потреби на їх оплату використаємо кошти, призначені на наступний опалювальний сезон». Тобто нинішньої зими турбуватися про те, що за газ та світло нічим буде платити, освітянам не варто. Але проблему не розв'язано — її просто відкладено на півроку.

"Голос України"