Херсонці, знайте, від боргів більше не сховатися

Херсонці, знайте, від боргів більше не сховатися

Якщо раніше у когось можливо й був шанс приховати свої борги - відтепер його немає. 

Скільки разів доводилося чути, що людина, купуючи нерухомість, або здавалося на перший погляд прибутковий бізнес, разом з квартирою «купувала» й приховані комунальні борги у десятки, а іноді й тисячі гривень.

Відтепер все це позаду. Міністерство юстиції створило і запустило у дію єдиний електронний реєстр, до якого будуть вносити всіх боржників за комунальні послуги.

Реєстр «Боржників», як і десяток інших розміщений на офіційному сайті Мінюсту.

До бази даних внесено як фізичних осіб так і приватні підприємства.

Хочете дізнатися чи є борг? Введіть у спеціальну форму – персональні дані фізичної особи, крім імені, прізвища та по батькові, треба також вказати дату народження та ідентифікаційний номер коду. Що стосується юридичної особи, то треба вказати номер облікової картки платника податків.

У міністерстві переконані, що відтепер приховати борги стане неможливим, в усякому разі проконтролювати їх наявність стане значно простіше.

Якими чином дані будуть потрапляти у базу даних не вказано, а от що стосується покарання, то про нього відомо. У перспективі у Мінюсті планують, що покарання для боржників буде більш суттєвим. Так у фізичних осіб хочуть вилучати водійські права (а що вилучатимуть у тих, у кого немає авто – саму нерухомість), а у юридичних осіб «відбирати» ліцензії на ведення бізнесу.

Цікаво, що скаже з цього приводу сам Мінюст, як особа яка повинна слідкувати за дотриманням виконання законів всім суб'єктами права.

Раніше такі права (щодо вилучення і т.п.) мав виключно суд. Мінюст вирішив себе наділити виключними правами? Не дивно, що держава рухається у напрямку тоталітарної «бананової республіки»...

Сергій ОСОЛОДКІН