Скільки на Херсонщині коштує новорічний настрій?

Мандарини, олів'є, шампанське — звісно, все це наші атрибути Нового року. Хоча справжній святковий настрій приходить і без застілля, набагато раніше.

Хто сперечатиметься: подих Нового року відчувається одразу ж, як бачимо ялинку, різнокольорові гірлянди тощо. Втім, якщо раніше прикраси до зимового свята коштували копійки, принаймні можна було обрати за принципом ціна-якість, то сьогодні ринкова економіка влізла всюди.

Проаналізувати ціни на все новорічне нескладно — атрибути свята, яке обожнюють і дорослі, і малі, продаються ледь не на кожному кроці.

Почнемо з головного — ялинки. Нагадаймо, ще кілька місяців тому на вирубку сосни влада Херсонщини наклала мораторій, мовляв, не можемо дозволити нищити рукотворний ліс заради забавки. Відтак, зелені красуні, які вже з'явилися на вулицях Херсона, привезені винятково з західних регіонів України, де подібної заборони поки немає. Принаймні так запевняють продавці. А от ажіотажу біля живих ялинок немає.

Перехожі на товар тільки дивляться, воно й зрозуміло: мало хто готовий викласти 250—300 гривень за дерево, яке прикрасить оселю максимум на місяць. Більш популярні малесенькі ялинки, а точніше екібани, зібрані з гілочок смереки. Місця багато не займає і теж пахне лісом. За таку красуню просять 120 гривень. Якщо це вам не по кишені, продавець пропонує смерековий віночок за 30 гривень.

Ще один альтернативний варіант, але точно не з дешевих, ялинка штучна. Пластикові красуні продаються як на ринку, так і в супермаркетах. Та, що вище метра, коштуватиме близько 2 тисяч гривень (це без іграшок). Ну а якщо Ви — багач, придбати можна ялинку й за 20 тисяч, як кажуть, будь-яка примха — за ваші гроші. Цьогоріч догори злетіли ціни й на прикраси для головного атрибута свята. Набір пластикових кульок — від 50 гривень, а за скляні доведеться викласти понад 150...

А ще додайте сюди блискучі гірлянди — від 10 гривень за штуку. А яке ж свято без вогників? На гірлянду електричну приготуйте 50—300 гривень, в залежності від довжини. Окрема стаття витрат — дитячі карнавальні костюми. Примітивні, пошиті нашвидкуруч, з абиякої тканини, на ринку обійдуться від 250 гривень. У магазинах ціни в кілька разів вищі. Якщо тільки мова не про секондхенд, де, до речі, зараз багато хто купує речі і, зокрема, новорічне вбрання...

Звісно, згадані нами атрибути Нового року — далеко не все, що люди купують або хотіли б купити до свята. Перелік шопінгу кожної родини залежить від фантазії і товщини гаманця. Але ж факт залишається фактом: новорічний настрій знову подорожчав. Стандартна відповідь продавців — бо життя подорожчало.

Марина САВЧЕНКО
"Новий День"