Свято Пасхи Христової відзначили в пенітенціарних установах Херсонщини

Свято Пасхи Христової відзначили в пенітенціарних установах Херсонщини

Мабуть, жодне з мирських і релігійних свят не дарує стільки радості, як Великдень! Свято Пасхи Христової багате величними богослужіннями і чудовими, глибокого змісту звичаями та обрядами.

Так, 05 травня на Великдень, у п'яти виправних колоніях та Херсонському СІЗО пройшли святкові богослужіння, та освячення пасок і яєць. Повідомляє прес-служба УДПтСУ в Херсонській області.

Виправні установи та СІЗО Херсонщини відвідали священики Української православної церкви, які окрім поздоровлень та кроплення обійшли також дільниці посиленого контролю, дільниці соціальної реабілітації, приміщення камерного типу, відвідали осіб, засуджених до довічного позбавлення волі, палати із хворими та камери слідчого ізолятора. Особливу увагу приділено неповнолітнім ув'язненим та жінкам. Маленькій Алінці, яка знаходиться у Херсонському СІЗО разом із матір'ю, дісталася маленька пасочка та перепелине яєчко як самій маленькій в установі.

В установах виконання покарань Херсонської області відбувають покарання 4412 засуджених та у Херсонському СІЗО-528 осіб.

З нагоди святкування свята Великодня в установах області розроблено святкове меню, в якому було приготування страв із продуктів покращеного асортименту, а саме на харчування засудженим додатково видано: пасок - 5000 шт., яєць – 6400 шт., м'яса свинини - 300 кг., випічки -700 кг., фруктів свіжих (яблук, апельсин, бананів, винограду) – 1500 кг., овочів свіжих з власних теплиць (огірків, петрушки, укропу, зеленої цибулі) – 200 кг., круп рисової та гречаної – 700 кг.

Слід зазначити, що святкові паски та крашанки готувались безпосередньо засудженими в установах області. Окрім цього, У Північній ВК №90 паски випікались у печі, яку на території їдальні побудували самі засуджені.