Віктор Чаус: «Економія на дітях та байдужість не допустима у роботі державних органів влади»

      Віктор Чаус: «Економія на дітях та байдужість  не допустима у роботі державних органів влади»

Про це прокурор міста Херсон В.Чаус заявив на міжвідомчій нараді дна якій обговорили стан захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, прав дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку, організації харчування в загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладах міста.

Минулої п'ятниці у прокуратурі Херсона відбулася міжвідомча нарада, на якій керівниками органів прокуратури та управлінь Херсонської міської ради, служб у справах дітей міста, Херсонського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, міського управління держсанепідслужби були обговорені життєво важливі питання захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, прав дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку, організації харчування в загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладах Херсона.

На початку наради прокурор міста Віктор Чаус зазначив, що на території міста проживає близько 60 тисяч дітей, з них 638 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з них мають житло на правах користування - 384; мають право власності на житло – 66, а 188 не мають житла взагалі. Акцентував прокурор міста увагу присутніх на те, що відповідні органи місцевого самоврядування, освіти та спеціальних установ, не вживають належних заходів щодо захисту прав цих дітей. Проведеними прокурорськими перевірками встановлюються порушення вимог Конвенції про права інвалідів Законів України «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про основи соціальної захищеності інвалідів».

Так, Херсонською міською радою, незважаючи на те, що на соціальному квартирному обліку перебуває 40 дітей, які потребують соціального житла, місцеву програму його розвитку не розроблено, кошти на її фінансування не виділено. Службами у справах дітей районних у місті рад не вживаються належні заходи щодо забезпечення захисту майнових і житлових прав дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Як зауважив прокурор міста Віктор Чаус: «Кожен із нас повинен повернутися обличчям до проблем дітей-сиріт та дітей-інвалідів, економія на дітях та байдужість не допустима у роботі державних органів».

Нарадою надано критичну оцінку стану організації харчування у навчальних закладах міста, спільні перевірки органів прокуратури міста та спеціалістів міського управління Держсанепідслужби в області засвідчили, що органами місцевого самоврядування не створено належних умов для безпечного, раціонального, якісного харчування дітей. Перевірками встановлено, що у чотирьох навчальних закладах міста не забезпечено дотримання встановлених норм харчування по основним продуктам, а саме: дітьми недоотримано на 20¬-35% м'яса, молочних продуктів, овочів, соків, фруктів. Перевірками встановлювались випадки порушення умов зберігання продуктів, не дотримання термінів реалізації готової продукції, порушення технології приготування страв, документація ведеться з порушеннями вимог санітарно-епідеміологічного законодавства, сертифікати якості не відповідають упаковці, або ж відсутні взагалі.

Гостро обговорювалися проблеми й дітей, які відповідно до програми «Соціальний захист» мають право на пільги. Так, на обліку в УПСЗН районів перебуває 867 дітей, а в закладах охорони здоров'я міста – 954 дитини-інваліда, але користуються пільгами лише 597 дітей-інвалідів. Через неналежну роботу закладів охорони здоров'я міста не вирішено проблему санаторно-курортного лікування.

Як переконаний прокурор міста Віктор Чаус, вирішити всі ці проблеми можливо за умови, коли відповідні служби, на яких покладено забезпечення прав дітей, будуть працювати злагоджено та не порушуючи законів.

За матеріалами прокуратури міста Херсона