Прокуратура влаштувала перевірку Херсонського СІЗО

Прокуратура влаштувала перевірку Херсонського СІЗО

Прокуратура Херсонської області спільно із громадською радою перевірили умови утримування підслідних та засуджених Херсонського СІЗО.

Як повідомляє прес-служба ДПтСУ в Херсонській області 24 квітня 2013 в рамках позапланової перевірки забезпечення конституційних прав та законних інтересів осіб, які утримуються в Херсонському СІЗО, установу відвідали: перший заступник начальника управління ДПтСУ в Херсонській області полковник внутрішньої служби Олег Бурий, прокурори Херсонської обласної прокуратури Ігор Светенко та Володимир Шпитальний, Голова Громадської Ради при управлінні ДПтСУ в Херсонській області Алла Дигтяренко.

Спільно з керівництвом Херсонського СІЗО вони здійснили обхід камерних приміщень, у т.ч. для утримання неповнолітніх, осіб, засуджених до довічного позбавлення волі та підслідних жінок. Скарг від ув'язнених на умови тримання та медичне забезпечення не надходило.

Окрім цього, провели прийом з особистих питань, та надали роз'яснення нових Правил внутрішнього розпорядку в Херсонському слідчому ізоляторі.Згідно з наказом Міністерства юстиції України від 18 березня 2013 року № 460/5 у СІЗО діють наступні правила внутрішнього розпорядку:

Ув'язненим та засудженим забороняється зберігати при собі:
- подовжувачі, гірлянди, проводи, дроти, мотузки тощо;
- вироби та посуд з фарфору, скла, кераміки, металу та нержавіючої сталі, у тому числі каструлі, сковорідки, казанки, ложки, виделки, кружки, тарілки тощо;
- будь-яка теле-, радіо-, аудіо- та відеоапаратура, відеокасети, CD та DVD диски (за винятком телевізора – один на камеру);
- радіоелектронні засоби, призначені для передавання чи приймання радіосигналів (радіостанції, комунікатори, мобільні телефони та зарядні пристрої до них, SIM-картки, скетч-картки поповнення рахунку мобільного зв'язку,пейджери, роутери тощо), друкарські машинки, розмножувальні прилади та гарнітура до них;
- кип'ятильники.

Ув'язнені та засуджені можуть зберігати при собі:
- чай – до 1 кг, тютюнові вироби – не більше 10 пачок цигарок;
- мають право мати при собі в камері по одній сумці з особистими речами, які зберігаються під ліжками;
- електрочайники – 1 на камеру або на 10 осіб;
- побутові електровентилятори промислового виробництва – 1 на камеру (видаються у літній період), та інше.
Загальна вага продуктів харчування, які належать ув'язненому чи засудженому, не повинна перевищувати 50 кг (з урахуванням тих, що містяться на складі).