На Херсонщині будують середньовічне поселення

На Херсонщині будують середньовічне поселення

Перший в Україні Музей живої історії "Олешшя" розташується на території еко-парку "Всього Свого" в Херсонській області. Музей покаже все розмаїття і мирне співіснування "степової", "слов'янської" і "скандинавської" культур, які були характерні для півдня України в далекому середньовіччі.

Ідея створення музею належить двом братам - Павлу і Олексію Білецьким, які вже багато років займаються реконструкцією побуту, одягу та озброєння наших предків. Крім величезного бажання та інтересу, ідейні натхненники Центру живої історії «Олешшя», накопичили величезний досвід у відтворенні минулого. "Олешшя" постійно реалізує різноманітні акції та проекти, розробляє програми екскурсій по Херсону, області та країні; проводить краєзнавчі тури по водним лабіринтах в пониззі Дніпра; готує факультативні курси та гуртки ремесел для шкіл. Ентузіастам Центру належить найточніша реконструкція середньовічного човна в Україні.

Брати Білецькі неодноразово брали участь у різних реконструкторських фестивалях в Європі. Там вони познайомилися з формою організації музею живої історії і вирішили, чому б не створити щось подібне на Україні. Пізніше хлопці знайшли союзників в особі директора еко-парку «Всього Свого» Наталії Шейко і домовилися розташувати музей на території парку.«Ми хочемо довести, що історія може бути цікавою, живою, інтерактивною. Історії можна торкунутися і приміряти її на себе. Побувавши в музеї, кожен побачить, як жили наші предки, який у них був побут і ремесло. Нам цікаво, що відбувалося на нашій території багато років тому»- розповідає Павло Білецький.

Музей відкриє свої двері для відвідувачів 24-26 травня. У команди організаторів народилася зухвала думка: якщо вже і відкривати незвичайний об'єкт, то робити це теж незвично. Все буде проходити в середньовічному форматі з обмеженим доступом до благ сучасної цивілізації. У гості приїдуть реконструктори з різних міст України, Росії та Білорусії. Всіх учасників поділять на три соціальні групи і три «роди», а після їх чекає два дні повного занурення в середньовічні будні.

На території Європи існує близько 65-ти подібних музеїв. Для України - це щось нове, тому музей має величезний потенціал. Крім того, Музей живої історії вступив до EXARC - європейської асоціації музеїв під відкритим небом. Тепер можна сказати, що на Херсонщині розташований самий східний музей живої історії в Європі.