Готуються запровадити «картку херсонця»

Готуються запровадити «картку херсонця»

У Херсоні, за прикладом Києва, готуються запровадити пластикову картку для пільговиків.

Пред'явивши її, власники зможуть безплатно користуватися послугами громадського транспорту, купувати ліки за зниженими цінами тощо. Проект уже схвалили депутати міськради, доручивши його реалізацію міському управлінню соцполітики.

Але там поки що не підрахували, в яку суму стане проект муніципальній скарбничці і коли конкретно він запрацює. "У Херсоні 82 тисячі пенсіонерів, а загалом правом на різноманітні пільги користується понад сто тисяч городян, тобто майже кожен третій.

Виготовлення пластикових "карток херсонця" коштуватиме недешево, - каже начальник міського управління соціальної політики Олена Рузгіс. - Та ще дорожчими будуть виготовлення програмного забезпечення та закупівля відповідної апаратури".

У Херсоні вже понад десять років діє програма "Муніципальний хліб", у рамках якої незаможні споживачі також отримали пластикові картки. У магазинах так вони реалізують своє право на знижку під час купівлі соціальних сортів хліба.

Проте ефективно допрограмувати ці картки так, щоб розширити обсяг пільг, не вийде, кажуть в управлінні соціальної політики.

По-перше, дешеву випічку по картках купують лише 5,5 тисячі мешканців обласного центру, а "карток херсонця" потрібно разів у двадцять більше.

По-друге, використане для реалізації попереднього проекту програмне забезпечення вже застаріло морально і фізично.

А відтак, на купівлі нового обладнання зекономити не вдасться.

Голос України