Розблокували «пустелю Європи». Освіжили «українські Мальдіви»

Міноборони знову розблокувало територію Національного природного парку "Олешківські піски" на Херсонщині, яку вже майже рік без жодного узгодження використовувало як військовий полігон.

Цьому передували тривалі перемовини за участю науковців, керівництва МОУ, Мінекології та Херсонської облдержадміністрації. Зрештою, було досягнуто попередньої домовленості про те, що природний парк залишать у спокої, а для вишколу підрозділів ЗСУ підшукають безплідні землі не меншої площі в Олешківському районі поруч із парком.

Поки триває остаточне узгодження, військові вже відкрили доступ до парку для досліджень працівників НПП "Олешківські піски". А на екологічній стежці в дюнах єдиної європейської пустелі (звісно, після прискіпливої перевірки її безпечності) вперше протягом року побували дві екскурсії з десяти любителів природи.

- Вишкіл військових на території парку, на жаль, триває. Але відрадно хоча б те, що тепер налагодили оперативний обмін інформацією: учасники навчань інформують нас про час проведення стрільб, щоб в небезпечну зону ніхто не заходив. У свою чергу, ми надаємо командуванню полігону інформацію про час та маршрути експедицій чи екскурсій. Сподіваємося, для остаточного "звільнення" природної оази із унікальним рослинним і тваринним світом часу знадобиться небагато, - наголосив директор НПП "Олешківські піски" Андрій Непрокін.

P.S. На "українських Мальдівах" відновили джерело прісної води. На суперпопулярному серед курортників острові Джарилгач у Чорному морі, який ще називають українськими Мальдівами, група захисників природи зі Скадовська провела "толоку", відновивши єдине тут джерело прісної води.

Розташоване воно поруч із відомим маяком, збудованим інженером Ейфелем - творцем однойменної паризької вежі. Та впродовж останніх років джерело почало замулюватися, а вода з нього втрачала свою якість. Тому волонтери спершу розчистили джерело, а потім збудували ще й невеличкий накопичувач з вапняку, де вода не тільки набирається, а ще й позбавляється осаду.

Показово, що у роботах з порятунку джерела брали участь і відпочивальники з наметового табору на Джарилгачі. Казали, що збираються приїхати сюди ще не раз. Тому зацікавлені у тому, щоб джерело і наступними роками обдаровувало усіх життєдайною вологою.

 

Голос України