За напливом курортників сервіс не встигає...

За напливом курортників сервіс не встигає...

Задовго до завершення курортного сезону Херсонщина уже встановила рекорд за кількістю відпочивальників. Її відвідали три мільйони гостей, що на третину більше, ніж було торік.

Але й це ще не межа. За прогнозами обласної державної адміністрації, до жовтня чорноморське та азовське узбережжя Таврії очікує ще мінімум півмільйона курортників – місця в оздоровницях вже активно бронюють. Тож досягнення буде абсолютним рекордом за всі роки новітньої української незалежності.

Утім, водночас із туристичним потоком наростає і шквал скарг на низький рівень сервісу та безпеки.

Схоже, власникам пансіонатів, кафе та атракціонів подобається отримувати надприбутки через сезонний ажіотаж, але не всі з них готові вкладати бодай частину зароблених грошей у забезпечення комфортності відпочинку та подальший розвиток курортної інфраструктури й рятувальних служб.

Через це – спалахи харчових отруєнь дітей та дорослих у Скадовську й Приморському, десятки травмованих, потонулих, обікрадених та пограбованих просто на пляжах та в номерах готелів приїжджих.

На додачу - виведені злочинцями з ладу трансформаторні підстанції, що спровокувало добовий блекаут на Арабатській стрілці.

ФАКТ. У 7 з 398 проб страв, взятих у дитячих оздоровницях області, санепідслужба краю виявила перевищення норми за бактеріологічним забрудненням. З 928 проб питної води нормі за цим показником не відповідало уже 46 проб.

ФАКТ. Тільки протягом липня поточного року на водоймах Херсонщини втонуло 11 дітей та дорослих, з них тільки двох вдалося врятувати, повернувши до життя в лікарнях. Протягом перших днів серпня маємо ще п'ять потопельників, з них двоє загинуло. Дані обласного територіального Центру екстреної медичної допомоги.

Звичайно, місцева влада й правоохоронці ведуть «зачищення» зон відпочинку від кримінального елементу та нелегальних постачальників продуктів та послуг. Фальсифікована горілка та сурогатні вина вилучаються тоннами, та й до транспортної сфери дісталися перевіряючі.

Свіжий приклад: тільки в Генічеському й Скадовському районах області податківці в ході недавніх рейдів виявили 27 перевізників, котрі «таксували» на узбережжі без жодних дозволів та ліцензій. Чотирьох з них суди оштрафували на 17 тисяч гривень кожного, повідомляє прес-служба Головного управління ДФС Херсонщини. Після цього чимало власників автівок «із шашечками» побігли реєструватися підприємцями. Та чи не запізно їх почали «підганяти»?

"Голос України"