Михайло Опанащенко вимагає призначення повторних виборів на Херсонщині

Кандидат у народні депутати України Михайло Опанащенко вважає за необхідне звернутися до ЦВК з вимогою проведення повторних виборів в межах одномандатного виборчого округу № 183, оскільки голосування виборців 17 липня 2016 року проводилося за наявності загрози терористичних актів на виборчих дільницях.

Зокрема, Михайло Опанащенко відзначив, що "...після відкриття виборчих дільниць, з 8.30 до 10.00 години до чергової частини Комсомольського відділу поліції надійшло більше 6 анонімних повідомлень про замінування виборчих дільниць. Органами СБУ та Національної поліції були зроблені відповідні заяви в ЗМІ.

Голосування на зазначених виборчих дільницях було припинене на час від 1 до 3 годин. Весь цей час приміщення для голосування блокувалися співробітниками Національної поліції.

Жодних повідомлень виборців про припинення, тривалість припинення голосування на виборчих дільницях не було зроблено ні з боку дільничних виборчих комісій, ні з боку правоохоронних органів, ні з боку окружної виборчої комісії.

Виборці одномандатного виборчого округу № 183 були налякані і багато з них прийняли рішення не відвідувати виборчі дільниці для голосування, щоб не наражати на небезпеку себе та свою сім'ю.

Погрозами, заявами про наявність терористичної загрози громадян, фактично примушували до неучасті у виборах, порушуючи вимоги статті 5 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Статтею 6 Закону України «Про вибори народних депутатів України» застосування насильства, погроз, обману, підкупу чи будь-яких інших дій, що перешкоджають вільному формуванню та вільному виявленню волі виборця, забороняється.

Наявні ознаки перешкоджання насильством, погрозами вільному здійсненню громадянами права обирати і бути обраним. Порушені права, як виборців, так і кандидатів в народні депутати України.

Голова окружної виборчої комісії з виборів народного депутата України одномандатного виборчого округу № 183 своєчасно отримав інформацію про наявність терористичної загрози на території виборчого округу, проте не вжив жодних заходів щодо забезпечення вільних виборів, добровільності участі громадян у виборах.

Жодних повідомлень, заяв про усунення загрози терактів на виборчих дільницях та відновлення їх роботи та процесу голосування зроблено не було.

Ні представники Національної поліції, ні представники СБУ в Херсонській області, ні представники органів місцевого самоврядування та обласної державної адміністрації, ні члени дільничних виборчих комісій, ні окружна виборча комісія не оприлюднили жодного повідомлення у ЗМІ про припинення терористичної загрози та відновлення безпеки процесу голосування на виборчих дільницях.

Громадян жодним чином не було повідомлено про відновлення роботи ДВК та можливості реалізувати своє виборче право.

Друга хвиля попереджень про замінування приміщень ДВК тривала з 17.00 до 18.00 години у день голосування. Ситуація щодо інформування виборців – аналогічна вказаній вище.

В той час, поки дільниці були закриті, частина виборців не дочекалася входу на дільницю та пішла, внаслідок чого явка виборців суттєво знизилася. Тим більше, що значна кількість виборців голосувала саме зранку, через складні погодні умови – аномально високу температуру повітря.

Вказані обставини у своїй сукупності призвели до спотворення результатів волевиявлення виборців, оскільки, значна частина виборців не мала змоги проголосувати.

Також, за офіційними даними ЦВК України, факт спотворення результатів виборів в одномандатному виборчому окрузі № 183, підтверджується офіційними оприлюдненими даними про рекордно низьку явку виборців.

Враховуючи все викладене вище, неможливо достовірно встановити підсумки голосування та результати проміжних виборів народних депутатів України 17 липня 2016 року в межах одномандатного виборчого округу № 183.

Наявні ознаки перешкоджання насильством, погрозами вільному здійсненню громадянами права обирати і бути обраним. Порушені права, як виборців, так і кандидатів в народні депутати України. Більше 45 000 виборців були позбавлені можливостей реалізації свого виборчого права.

З метою захисту конституційних прав виборців оружна виборча комісія з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 183 зобов'язана визнати неможливість достовірно встановити підсумки голосування та результати проміжних виборів народних депутатів України 17 липня 2016 року в межах одномандатного виборчого округу № 183 та звернутися до ЦВК України за призначенням повторних виборів", - переконаний Михайло ОПАНАЩЕНКО.