На Херсонщині вибори почались з голови

На Херсонщині вибори почались з голови

Сьогодні, 17 липня зранку у окружній виборчій комісії по ОВО №183, де проходять проміжні вибори народного депутата України стали суттєві зміни: присягу прийняли одразу кілька нових членів ОВК, у тому числі й новий Голова ОВК по ОВО № 183.

Замість Чужикова Дениса Юрійовича, 1988 року народження, від Радикальної партії Олега Ляшка, головою комісії став Бутко Віктор Васильович, 1966 року народження, від Радикальної партії Олега Ляшка.

Рішення ЦВК прийняла ще минулої п'ятниці, але присягу голова приймав тільки сьогодні, адже у п'ятницю ОВК була зайнята більш складним питанням: видавала бюлетені.

Цікаво подивитися хто ставив підпис під підсумковим протоколом засідання ОВК щодо видачі бюлетенів? Невже на це спромігся нелегітимний Голова ОВК? Рішення про його заміну було прийнято суб'єктом подання, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії.

Достроково припинені повноваження члена комісії Бондарчук Алли Олегівни, 1965 року народження – від Радикальної партії Олега Ляшка, замість неї включена до складу цієї комісії Лозовська Ольга Григорівна, 1958 року народження – від Радикальної партії Олега Ляшка (у зв'язку з внесенням подання про заміну члена виборчої комісії суб'єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії).

Замість Кускової Ірини Василівни, 1960 року народження – від Політичної Партії "5.10", включений знову ж таки Чужиков Денис Юрійович, 1988 року народження, але вже від Політичної Партії «5.10», у зв'язку з внесенням подання про заміну члена виборчої комісії суб'єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії.

Тим самим ми бачимо, як партії маніпулюють – замінивши Голову комісії. Це може говорити про дві речі: або дві партії знаходяться в одних руках, і відбулася звичайнісінька рокіровка. Або колишній Голова був або занадто принциповим і не йшов на порушення закону, або занадто «продажний» і порушував його проти волі партії.

Такі маніпуляції відбуваються постійно, що говорить про те, що часто печатки кількох партій знаходяться в одних руках, а лава «запасних» щодо людського ресурсу занадто мала. Як правило такі «заміни» спрямовані на те, аби проводити відповідні маніпулятивні дії щодо наступної відповідальності.

Сергій ОСОЛОДКІН