Андрій Дмитрієв: Розподіл бюджету Херсона має бути публічним і зрозумілим

Сьогодні, 14 липня на засіданні бюджетної комісії Херсонської міської ради депутати розглядали питання «Про внесення змін до бюджету на 2016 рік, за результатами виконання за перше півріччя».

Голова бюджетної комісії Андрій Дмитрієв одразу наголосив, що за перші 6 місяців поточного року міський бюджет має 111 мільйонів гривень власних доходів, 21 мільйон – вільних залишків.

В той же час бюджетних запитів надійшло на 147 мільйонів 583 тисячі гривень. Щоб була можливість їх задовольнити, він запропонував членам комісії детально переглянути зміни до міського бюджету на 2016 рік в частині видатків та відкоригувати деякі статті, з метою перерозподілити кошти та збалансувати бюджет.

Члени бюджетної комісії пропозицію Дмитрієва підтримали та проголосували наступні зміни.

Розглядаючи питання щодо збільшення видатків на поточний та капітальний ремонт дорожнього покриття (25,5 млн.грн) та на капітальний ремонт прибудинкових територій внутрішньо дворових проїздів (8 млн.грн) голова комісії А.Дмитрієв зазначив, що відсоток освоєння бюджетних коштів управлінням доріг становить лише 32%.

У зв'язку з цим запропонував зменшити витрати на ці види робіт, доручивши начальнику управління Нікітенкову надати на комісію проект титульного списку на суми які виділяються додатково. У разі, якщо ситуація з освоєнням бюджетних коштів і термінами виконання робіт не зміниться, ставити питання про відповідність займаній посаді керівника управління.

Комісія підтримала цю пропозицію та вирішила передбачити на поточний та капітальний ремонт дорожнього покриття - 18 млн. грн; на поточний та капітальний ремонт прибудинкових територій внутрішньо дворових проїздів - 6 млн. грн.

Крім того, стосовно виділення 3 млн. грн. на придбання спеціалізованої техніки та обладнання на поповнення статутного фонду КП «Дорожник», дано доручення т.в.о. заступника міського голови А.Подлєсному надати перелік спеціалізованої техніки та обладнання, на які саме необхідне виділення коштів, Нікітенкову - надати вичерпну інформацію щодо доріг, які підлягають ремонту за ці гроші.

З питання виділення бюджетних 14,5 млн. грн. для МКП «Херсонелектротранс» на закупівлю трьох нових тролейбусів, депутати вирішили доручити директору МКП «Херсонелектротранс» Є.Устинову в стислий термін надати на комісію техніко - економічне обґрунтування для закупівлі нових тролейбусів, та поки що виключити ці значні витрати з бюджету.

Також депутати бюджетної комісії вирішили видатки на компенсаційні виплати МКП «Херсонелектротранс» за пільгові перевезення окремих категорій громадян передбачити в розмірі 2,95 мільйона гривень. Передбачити збільшення бюджетних витрат на компенсацію пільгових перевезень до кінця вересня 2016 року і зобов'язати керівництво комунального підприємства також надати розрахунки, які обґрунтовують реальність факту пільгових перевезень.

Стосовно призначень для Департаменту житлово-комунального господарства, А.Дмитрієв відзначив, що по галузі склалася катастрофічна ситуація з освоєнням бюджетних коштів. Так, в середньому, станом на 11.07.2016 по ремонту житлового фонду освоєно 7,6%, з благоустрою - 34,39% виділених коштів, тому він запропонував оптимізувати витрати з урахуванням відсотків освоєння.

Так, на утримання об'єктів зовнішнього благоустрою буде виділено 2, 21 млн. грн замість 4 млн. На благоустрій, зокрема: повалення дерев – 200 тисяч (1,12 млн. грн), капремонт освітлення – 1,79 млн. грн (2,79 млн.) капремонт пам'ятників, об'єктів зовнішнього благоустрою (КП «Гарантія») - 330 тисяч. КП «Гарантія» має надати економічне обґрунтування необхідності збільшення видатків на капремонт об'єктів зовнішнього благоустрою.

Згідно рішення бюджетної комісії, на капітальний ремонт ліфтового господарства буде виділено 4 млн. грн (замість 7 млн).

Також депутати рекомендували виключити із змін до міського бюджету пункт збільшення видатків на поточний ремонт вимощення біля цоколю гімназії № 20 ( 30 тис грн); обладнання для їдальні (65,5 тис грн), харчоблоку (334,5 тис грн) гімназії № 1. Управлінню освіти підготувати інформацію про необхідний ремонт харчоблоків по всім школам.

Начальнику управління молоді та спорту Кліментенко Ю.А. дано доручення надати кошторис по проведенню робіт для розгляду питання щодо збільшення видатків на реконструкцію СК «Кристал» (968 тис грн) та КЗ «Розвиток спорту» (948 тис грн).

Стосовно облаштування меморіалу до 25 річниці Незалежності «Слава Україні!», куди передбачено виділення 1,3 млн. грн., надано доручення т.в.о. заступника міського голови А.Подлєсному надати кошторис видатків по виконанню робіт.

Крім того, через відсутність заяв від громадян, прийнято рішення виключити зі змін до бюджету 200 тисяч гривень, передбачених на впровадження програм підтримки населення з відшкодування частини кредитів, які надаються об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельним кооперативам на реалізацію енергозберігаючих заходів на 2016-2020 роки.

Також бюджетна комісія проголосувала за збільшення на 200 тисяч гривень видатків на капітальний ремонт перекриття будівлі ЗОШ №16. Таким чином загальна сума становитиме 870 тисяч гривень. Управлінню капітального будівництва необхідно надати інформацію щодо стану виконання робіт та надати кошторисну інформацію з наданням видів робіт.

Коментуючи роботу комісії, Андрій Дмитрієв підкреслив: «Бюджет міста - це плоди роботи всіх городян, і процес розподілу перевиконання бюджету повинен бути максимально публічним і зрозумілим кожному мешканцю міста.

Тому в цьому процесі не буде ніякої кулуарщини, на наступну комісію я запрошую представників Громадської ради, представників громадськості та журналістів для висвітлення процесу.

На жаль, у нас ще немає офіційної дати проведення бюджетної сесії (відсутнє розпорядження міського голови), але можливо вона буде проходити 22 липня. В цьому випадку залишилося дуже мало часу для повноцінного розгляду проекту змін до бюджету всіма депутатськими комісіями, що неприпустимо при голосуванні за такий серйозний документ».

Марина УСЕНКО