«Переможці» у Херсоні

До Херсона приїхала унікальна фотовиставка «Переможці», яка діятиме у місті до 22 липня. Цей соціальний мультимедійний проект присвячено українським бійцям і волонтерам, які втратили кінцівки на війні.

Побачити на власні очі всі ці фотороботи, які вже стали відомими можна на другому поверсі обласного театру ім. Миколи Куліша. На відкритті у Херсоні проект представляла куратор виставки, відома телевізійна ведуча Соломія Вітвицька.

Саме їй належить ідея виникнення цього соціального проекту, головна мета якого – привернути увагу до проблем людей із обмеженими можливостями і допомогти тим, хто цього потребує. До Херсона «Переможці» потрапили першими з усього південного регіону України, а допомогли цьому статися учасник АТО Садіяр Мамедов і громадська організація «Добродія».

Взяв участь у відкритті виставки і Юрій Весельський, герой АТО, який став одним із учасників проекту «Переможці». Молодий чоловік все ще ніяковіє перед аудиторією, але на знімальному майданчику, розповідає, було комфортно і саме тому всім вдалося зробити такі яскраві, позитивні знімки. Каже, готовий і далі бути частиною проекту, адже впевнений, що всі ці роботи допомагають вирішити важливу для нашого суспільства проблему.

Для гостей заходу співала Світлана Тарабарова, яка своїм виступом зарядила позитивом всіх присутніх. Співачка зараз також активно допомагає українським бійцям в АТО і звичайно ж приїхала підтримати проект «Переможці» до рідного Херсона. Батьки співачки також прийшли на відкриття виставки.

Протягом всіх днів, поки діятиме виставка, можна також допомогти проекту – купити спецвипуск журналу "Viva! Переможці", де розповідається про всіх героїв цих фоторобіт. Ці гроші підуть на розвиток сучасного протезування в Україні, саме це і є головною метою проекту. Вхід на виставку вільний.

Ще один соціальний напрямок проекту, зробити Україну більш зручною для людей з обмеженими можливостями – спеціальні пандуси, необхідне обладнання для громадського транспорту та інше.
На виставці представлені роботи українського фотографа Олександра Мордерера і арт-директора Тетяни Рубльової.

Окремою складовою виставки є цикл сюжетів каналу 1+1, які присвячені вражаючим історіям сімнадцяти бійців і жінки волонтера, що втратили кінцівки від час війни на Сході України. Але це історія не трагічна, це історія життєстверджуюча. Кожен з героїв виставки є переможцем, має сили жити далі і надихати на перемоги інших.

Гроші, які вдалося зібрати ініціаторам проекту, вже пішли на важливу справу – до Канади вирушили перші п'ять спеціалістів медиків, які пройдуть тижневий курс навчання у спеціальному реабілітаційно-протезному центрі. Це допоможе підвищити рівень протезування в Україні і наблизити його до світових сучасних тенденцій.

Український Південь