Як субсидії на Херсонщині загрожують безаварійній експлуатації газових мереж

Як субсидії  на Херсонщині загрожують безаварійній експлуатації  газових мереж

На сьогодні в Херсонській області з 265 тисяч домогосподарств - більше третини (90 тисяч) користуються субсидією на блакитне паливо. Очікується, що з травня поточного року субсидію буде призначено ще більшій кількості населення.

Оскільки Херсонщина практично немає великих промислових споживачів природного газу, а головний споживач — населення масово користується субсидіями - до газового господарства області не надходять значні кошти, які мали б бути витрачені на експлуатаційні заходи та заходи із проведення профілактики запобігання аварійних випадків.

Саме сьогодні у теплу пору року, коли необхідно готувати мережі до непередбачуваних примх херсонської зими (мережі повинні майже одночасно витримувати від +10 до -20 градусів), через недосконалу систему субсидіювання, підприємству катастрофічно не вистачає коштів на проведення регламентованих технологічних робіт.

Гроші, які надходять до ПАТ Херсонгаз в рамках субсидії, є фактично "віртуальними", адже з кожного кубічного метру підприємство повинно отримувати приблизно 1 грн. "живих" коштів, але вони, автоматично, надходять до державного бюджету в рахунок сплати за спожитий газ, а підприємству не залишається нічого на проведення діяльності: з установки безкоштовних для громадян лічильників газу, проведення планово-технічного обслуговування мереж, ліквідації витоків газу та аварійних ситуацій.

Отже складається ситуація, коли нечисленні підприємства області та громадяни, що не отримують субсидію, повинні на свої кошти утримувати газові мережі, оскільки в рахунках за субсидії не включені кошти на технологічні потреби.

Чи є це сьогодні соціальною справедливістю?

З повагою прес-секретар ПАТ "Херсонгаз"
Наталія ПЯТНИЧЕНКО