Warning: getimagesize(http://khersonci.com.ua/images/NEWS/NEWS/04.2013/120413_23.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /var/www/khersonci/khersonci.com.ua/libraries/joomla/document/html/renderer/head.php on line 179
Майже кожен десятий ув’язнений на Херсонщині має мобільний?

Майже кожен десятий ув’язнений на Херсонщині має мобільний?

Майже кожен десятий ув’язнений на Херсонщині має мобільний?

Протягом минулого та поточного років в пенітенціарних установах Херсонщини було виявлено та вилучено 512 мобільних телефонів. Фактично у кожного десятого засудженого в області було знайдено цей заборонений предмет.

Це питання порушив під час координаційної наради керівників правоохоронних органів прокурор Херсонської області Костянтин Свіденко.

«Якщо 512 телефонів знайшли, то скільки ж не знайшли? Це вже система, і ця система працює і активно працює. Тут і корупційні ризики присутні, я не думаю, що їх тільки перекидають, а й проносять. І я думаю, що не завжди проносять в посилках», - звернувся до присутнього на нараді заступника начальника У ДПСУ в Херсонській області Олега Бурого обласний прокурор.

За словами Олега Бурого, більшість з мобільних телефонів потрапляють на територію виправних установ все ж таки перекиданням їх через огорожу, однак він також зазначив, що є випадки, коли в цьому ув'язненим допомагають й співробітники установ. І за цими фактами проводяться відповідні службові розслідування.

Не втримався від коментарю з цього приводу і начальник обласного управління МВС Валерій Літвін. Він повідомив, що поширеним видом шахрайства в області є дзвінок батькам, про те, що їх син потрапив до міліції і їм треба терміново переслати необхідну суму коштів. Працюючи по даних злочинах, співробітниками міліції було встановлено, що практично всі такі телефонні дзвінки надходять з пенітенціарних установ.

Головний прокурор області дав вказівку місцевим пенітенціаріям більш жорсткіше ставитись до цього питання, адже воно є дуже серйозним, та порадив залучати до його вирішення міліцію та СБУ, якщо власними силами вони не в змозі з ним впоратись.