На острові Джарилгач планують капітальне будівництво?

На острові Джарилгач планують капітальне будівництво?

На спільному засіданні постійних комісій Скадовської районної ради заслухали інформацію стосовно функціонального зонування території Національного природного парку «Джарилгацький».

Це питання викликало у депутатів бурхливе обговорення, адже унікальна флора і фауна острову потребує збереження. Разом з тим, зона рекреації острову потребує розвитку, але за умов налагодження систематичного контролю.

Відповідно до представленого проекту, основна задача НПП «Джарилгацький» - це збереження природного багатства острову, проте окрім певного зонування території проект передбачає і капітальне будівництво елінгів, будиночків для тривалого відпочинку та інші господарчі об'єкти, а це, як вважають депутати, – неприпустимо і призведе до непомірних екологічних втрат.

Крім того, такі плани суперечать діючому законодавству щодо заборони капітального будівництва на територіях національних парків.

За результатами розгляду комісіями рекомендовано підтримати проведення громадських слухань з питання зонування відповідної території та звернутися до профільного міністерства щодо заборони капітального будівництва на території острова.

Так само, необхідно більш комплексно підходити до організації відпочинку в рекреаційній зоні, а саме: опрацювати питання з видачі перепусток для маломірних суден та не закривати доступ відпочиваючим до унікальних природних ресурсів, а, навпаки, організувати його з дотриманням політики гарантування екологічної безпеки Джарилгацької затоки.

За матеріалами Скадовської районної ради