В Україні вітають контрактне військо, а в Скадовському районі ще святкують мобілізацію…

 В Україні вітають контрактне військо, а в Скадовському районі  ще святкують мобілізацію…

В той час, коли Президент України заявляє про готовність нашої держави скасувати призов до Збройних Сил і створити професійну українську армію на контрактній основі, окремі районні керівники на Херсонщині продовжують урочисто і помпезно відправляти юнаків до армії.

Ще у грудні минулого року Президент Віктор Янукович повідомив, що Україна готова створити професійну армію на контрактній основі, скасувати призов і значно скоротити особовий склад військовослужбовців: «Ми зупинимо призов на строкову військову службу і перейдемо до комплектування армії і флоту виключно за контрактом», - підкреслив Віктор Янукович.

Необхідність у скороченні особового складу Збройних сил Президент України пояснив реаліями, в яких ведуться військові дії у світі. У той же час відомо, що у бюджеті на 2013 рік, який прийняла Верховна Рада 6 грудня, на фінансування військових програм виділено дещо менше, ніж у 2012 році. «Аналіз останніх збройних конфліктів свідчить, що перемога в них досягається не за рахунок кількості військ, а завдяки високому рівню їхньої підготовки, оснащенню та професіоналізму», - наголосив Головнокомандувач Збройних Сил України.

Але в Скадовському районі, де за участі представників державної влади продовжують урочисто і помпезно ( з концертами, промовами та подарунками) випроваджувати юнаків на термінову службу до Збройних Сил районні керівники, мабуть, не дуже зрозуміли перспективні положення політики Президента щодо оборонної доктрини держави. Так, звертаючись до призовників зі словами вітання, голова Скадовської районної державної адміністрації Єгор Устинов, у своєму виступі зазначив: «...служба у Збройних Силах України це саме той шлях (!), пройшовши який, кожен (!) юнак стає чоловіком, це почесний обов'язок кожної (!) молодої людини».

Голова Скадовської районної державної адміністрації Є.Устинов побажав призовникам «впевненості у собі, незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, міцного здоров'я, відмінної служби, перемог і досягнень у новій для них військовій науці». В той час як Міністр оборони України Павло Лебедєв обіцяв, що у 2013 році буде призупинено призов на строкову військову службу з одночасним переходом до комплектування армії виключно за контрактом «Президентом України визначено шляхи подальшого реформування і розвитку Збройних Сил. Українське військо зазнає докорінних змін. Буде переглянуто структуру та систему управління Збройними Силами і поліпшено систему підготовки фахівців, призупинено призов на строкову військову службу з одночасним переходом до комплектування армії виключно за контрактом, як це зроблено сьогодні у провідних країнах світу».

За матеріалами Інтернет

P.S. Звичайно, що Україна лише почала перехід до професійної армії і призов до війська ще повністю не скасувано, але керівникам в регіонах треба орієнтуватися в основних тенденціях державної політики і не «освячувати» своєю присутністю ті події, які не відповідають реаліям сьогодення і не викликають піднесення у призовників та їх родичів, що напевно знають – цей терміновий призов до війська може бути в нашій країні останнім перед переходом до контрактної армії.