Прокуратура Херсонщини інформує про результати своєї роботи у сфері запобігання та протидії корупції

Прокуратура Херсонщини інформує про результати своєї роботи у сфері запобігання та протидії корупції

Запобігання та протидія корупції є одним з пріоритетних напрямів діяльності прокуратури.

Упродовж 1 кварталу поточного року передано до суду обвинувальні акти у 6 кримінальних провадженнях про корупційні злочини (у тому числі 5 – про хабарництво), досудове розслідування у яких проводилося прокуратурою Херсонської області. Загальна сума одержаних хабарів перевищує 200 тис. грн, повідомляє прес-служба обласної прокуратури.

Серед розслідуваних проваджень декілька викликали значний громадський резонанс.

Так, до кримінальної відповідальності притягнуто податкового інспектора податкової служби, який вимагав у приватного підприємця хабар у розмірі 20 тис. грн. За незаконну винагороду податківець пообіцяв не відображати в акті позапланової перевірки приватного підприємства виявлені порушення.

Судами області засуджено 7 осіб, які вчинили корупційні злочини.

Зокрема, до 6 років позбавлення волі засуджено начальника відділу Державної виконавчої служби районного управління юстиції, який вимагав та одержав хабара за сприяння у звільненні майна боржника з-під арешту. Також до 5 років позбавлення волі засуджено селищного голову Скадовського району, який вимагав хабар у розмірі 10 тис. грн. за надання дозволу на розміщення об'єктів роздрібної торгівлі.

Поточного року складено 20 протоколів про вчинення адміністративних корупційних правопорушень. Крім того, набрали законної сили судові рішення, якими накладено штраф на 6 осіб, що вчинили правопорушення цієї категорії.

Одним з них є керівник територіального центру соціальних послуг Новотроїцького району. Посадовця визнано винним у тому, що він незаконно виплатив собі премію без погодження з органом вищого рівня.

Прокуратурою Херсонської області і в подальшому проводитиметься систематична робота по попередженню, виявленню, припиненню корупційних правопорушень, притягненню винних осіб до передбаченої законом відповідальності та відшкодуванню завданих збитків.