Херсонські поети вшанували пам'ять Олеся Гончара

Херсонські поети вшанували пам'ять Олеся Гончара

Херсонці святкують 95-річчя з дня народження прапороносця української літератури - Олеся Гончара, чиє ім'я носить херсонська бібліотека. 2 квітня в актовій залі бібліотеки відбувся літературно-мистецький вечір «Лицар Таврійських просторів», присвячений українському письменнику, повідомляє прес-служба ОДА.

На заході були присутні письменники та діячі культури регіону, а також почесні гості, які особисто були знайомі з Великим Українцем.

Про наше місто і про його трудівників Олесь Гончар створив не одне оповідання, новелу, роман і повість. Прототипами його героїв ставали наші земляки. "Херсон ... Я знаю і люблю його давно - і в цьому, звичайно, свої особисті причини: декілька років наполегливої праці я провів під його гостинним дахом. Працюючи над романами "Перекоп" і "Таврія", а пізніше - над "Тронкою". Книги ці, як відомо, народжувалися з життя, з історичної достовірності, яка тут, в "степу під Херсоном" і в самому місті постійно обступала мене", - писав він в 1970 р.

Олесь Гончар був ініціатором створення Херсонського відділення Спілки письменників України.

Під час вечора звучали українські мелодії та пісні, зокрема улюблена пісня Олеся Терентійовича «Ой чи то кінь стоїть» у виконанні соліста обласної філармонії Максима Мозгового.

Також демонструвалися уривки з фільмів про Олеся Гончара, фотографії з його особистого архіву.