На Херсонщині відзначать тиждень Європейський Союз сталої енергетики - 2013

На Херсонщині відзначать тиждень Європейський Союз сталої енергетики - 2013

В рамках Проекту Європейського Союзу «Тиждень стійкої енергетики-2013», 22 червня у Голій Пристані відбудеться масштабний захід за участю представників Херсонської обласної та районних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, представників інших міст-учасників Проекту ЄС, Представництва Європейського Союзу в Україні, Асоціації «Енергоефективні міста України», Державного агентства екологічних інвестицій України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунальних послуг України, повідомляє прес-служба ОДА.

Тиждень стійкої енергетики є ініціативою Європейської Комісії, який вперше відбувся в 2006 році і спрямован на досягнення цілей ЄС з енергетичної політики в галузі поновлюваних джерел енергії та енергоефективності. Через проведення подібних заходів, організатори підтримують безпосередній зв'язок з громадянами та енергетично зацікавленими сторонами на місцевому та національному рівнях для просування глобальної концепції з енергоефективності.

Організаторами проведення заходів у Голій Пристані є Херсонська обласна громадська організація «Регіональна рада підприємців» та Голопристанська міська рада. Цю ініціативу активно підтримує Херсонська обласна державна адміністрація.

В якості концепції проведення «Тижня сталої енергетики-2013» пропонується «Місто сонця».

І справа не в тому, що Гола Пристань є одним із самих «сонячних міст» України, де кількість сонячних днів у році досягає 190. А справа в тому, що в дитячих садках Голій Пристані реалізується відразу два енергоефективних проекти.

За проектом, розробленим ТОВ «Регіональна енергосервісна компанія», Державним агентством екологічних інвестицій України фінансується термосанація дитячого садка № 1 (утеплення даху та фасаду будівлі, а також заміна старих вікон на енергозберігаючі).

А за проектом ХОГО «Регіональна рада підприємців» - «Впровадження енергозберігаючих технологій у дитячих садках міста Гола Пристань», переміг у конкурсі Представництва Європейського Союзу в Україні, реалізується цілий спектр енергоефективних заходів. Впровадження системи енергоменеджменту; пристрій за радіаторних відбивачів тепла; утеплення систем опалення в підвалах; утеплення даху в дитячому садку № 2; пристрій вентиляції з рекуперацією тепла і т.д. А найважливіші заходи - встановлення геліосистем для гарячого водопостачання та проектування котелень на біопаливі, які використовують поновлювані джерела енергії і за своєю суттю є «сонячними».

На засіданні «робочої групи по залученню інвестицій в екологічний та енергоефективні проекти в Херсонську область», головою правління ХОГО «Регіональна рада підприємців» Федором Баруліним був представлений проект програми проведення заходів у Голій Пристані в рамках «тижня сталої енергетики-2013». Проект переданий керівнику робочої групи Валентину Підвисоцького для внесення змін та доповнень.

В рамках заходу у Голій Пристані, планується: проведення інформаційної кампанії на міській набережній; відвідування дитячих садків у яких впроваджені енергоефективні заходи та відновлювальні джерела енергії; проведення семінару-наради з презентацією результатів впровадження енергоефективних заходів у дитячих садках; виступи представників державних органів влади та Європейського Союзу перед гостями і жителями міста, а також проведення прес-конференції для засобів масової інформації. Жителі Голої Пристані зможуть з користю провести вихідний і присвятити його актуальній темі у розрізі організованих фото-квестів, кінопоказів, тематичних заходів з «зеленого» туризму, а також повеселитися і ознайомитися з творчістю місцевих майстрів і ремісників.

9 квітня голова правління ХОГО «Регіональна рада підприємців» Федір Барулін братиме участь у засіданні координаційної ради Представництва Європейського Союзу в Україні з підготовки заходів «Тижня сталої енергетики-2013», де і презентує програму заходів у Голій Пристані.