Невідомі захопили берег в Козачих Лагерях

Невідомі захопили берег в Козачих Лагерях

В Козачих Лагерях (Цюрупинський район) невідомі відгородили прибережну територію села капітальним парканом, за яким розпочали якесь будівництво та вирубають дерева. Про це повідомила ініціативна група мешканців села юристам Херсонського центру вторинних юридичних послуг КВУ, що діє в рамках проекту «АгроІнвест», повідомляє прес-секретар ХОО КВУ.

До вищезазначених подій селяни мали можливість вільного виходу на берег річки зі своїх дворів. На теперішній час така можливість відсутня, що схвилювало мешканців Козачих Лагерів, які створили ініціативну групу та намагаються виправити ситуацію.

Наприкінці березня спеціалісти Херсонського центру виїхали до Козачих Лагерів та зустрілися із ініціативною групою.

Як розповів керівник юридичної служби Херсонської обласної організації КВУ Олександр Токаленко, представники Центру прийняли звернення з проханням надати допомогу у ситуації що склалася, проконсультували селян щодо їхніх прав і про те, як побороти можливі порушення з боку забудовників. Юристи також відповіли на запитання щодо земельних прав по різним питанням.

На теперішній час підготовлені інформаційні запити у відповідні інстанції щодо законності забудови, виділення земельної ділянки для таких цілей, надання дозволів на забудову та вирубку зелених насаджень тощо. Готується Звернення до Громадської Ради при Херсонській облдержадміністрації із проханням зреагувати на порушення земельних прав селян.

Херсонська обласна організація КВУ за підтримки програми USAID "Агроінвест" здійснює на півдні України проект «Земельні права: консультування, правозахист та яскрава просвіта». Цілі та завдання проекту - юридична допомога у дотриманні земельних прав, створення умови для стабільного надання вторинних юридичних послуг та забезпечення рівних можливостей для доступу селян до правосуддя у сфері прав власності на землю.