Найкращий читач України-2013 у Херсоні

Найкращий читач України-2013 у Херсоні

З 21 березня по 2 квітня 2013 р. у Херсонській обласній бібліотеці для дітей відбудуться заходи у рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання.

Щорічно на весняних канікулах по всій Україні проходить така акція. Читачів обласної дитячої книгозбірні цього року чекала цікава програма: масштабні бібліошоу, родинні свята, прем'єри відеороликів та буктрейлерів, презентації нових книг, арт-квест вулицями Херсона, «скайп-тусовки» та «інтернет-розслідування».

Відкриття Тижня дитячого читання на Херсонщині відбулося 21 березня - обласним фіналом щорічного Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України-2013».

До участі у цьому конкурсі були запрошені учні 6-х та 7-х класів, а проходило найпопулярніше читацьке змагання у три етапи: переможці І, бібліотечного або шкільного, змагались у ІІ етапі за звання кращих читачів свого району чи міста, і ті, хто виборов перемогу, брали участь у обласному фіналі.

О 10-00 у Херсонській академії неперервної освіти стартував І раунд фінального змагання – у формі тестування.

Шість конкурсантів, що у підсумку здобули найвищу суму балів, отримали право виборювати головний приз конкурсу у відкритому змаганні на сцені. Адже, за умовами конкурсу, два його переможці (один шестикласник та один семикласник) представлятимуть Херсонську область на VII Львівському міжнародному дитячому фестивалі (16-19 травня 2013 р.). До Львова за запрошенням ГО «Форум видавців» поїдуть Савенко Анастасія, учениця 6 класу Каховської гімназії та Прохоров Павло, учень 7-а класу Херсонської гімназії №20 ім. Б. Лавреньова, які вибороли свої призові місця під час святкової програми - «Читацький Х-фактор».

Конкурс та святкову програму організував колектив Херсонської обласної бібліотеки для дітей. А створювали святковий настрій усім учасникам конкурсу дитячі мистецькі колективи:
- зразковий художній колектив вокально-хореографічної студії «Зорепад» (керівники Ольга Кузнєцова, Людмила Авраменко);
- вокальний ансамбль «Орхідея» (художній керівник Ольга Кузнєцова);
- художньо-хореографічний колектив «Крапелька» (художній керівник Вікторія Йолохова).

Обласне журі конкурсу дитячого читання «Найкращий читач-2013» представляли:
- Голобородько Євдокія Петрівна, голова журі, доктор педагогічних наук, член-кореспондент АПН України, професор кафедри педагогіки і психології комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради;
- Загороднюк Василь Степанович, письменник, голова обласної організації Національної спілки письменників України.
- Бондаренко Світлана Олександрівна, головний спеціаліст Управління культури і туризму облдержадміністрації;
- Марущак Анатолій Петрович, директор ТВО «Скіфія» ХОДТРК, заслужений журналіст України.
- Звягінцева Надія Дмитрівна, завідувач відділу бібліотечного прогнозування та інновацій Херсонської обласної бібліотеки для дітей, секретар журі.

За матеріалами Херсонської обласної бібліотеки для дітей