«Таврійські зустрічі» в Скадовську

Напередодні Дня Незалежності України в Скадовську на площі, біля районного будинку культури імені Тараса Шевченка, відбулось урочисте відкриття ІХ дитячого фестивалю бандуристів "Таврійські зустрічі".

Щиро привітав усіх учасників, гостей, організаторів, вболівальників та глядачів фестивалю в нашому місті перший заступник міського голови Олег Сокольчук, побажавши всім успіхів, миру та продовження такого чудового фестивалю на скадовській землі і в наступні роки. Сказав, що захмарене сьогодні небо, не стане на заваді впевненим зірочкам виступати та перемагати.

У фестивалі беруть участь близько 160 музикантів, як у складі дитячих ансамблів бандуристів, так і окремі виконавці з Київської, Харківської, Рівненської, Житомирської, Херсонської областей та м. Львова. Метою проведення заходу є популяризація мистецтва гри на бандурі.

Серед видатних майстрів бандурного мистецтва на фестивалі присутні: Володимир Єсипок – український співак-бандурист, Народний артист України, професор, голова Національної Спілки кобзарів України, Лариса Дедюх – заслужена артистка України, Лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів виконавців на народних інструментах, викладач гри на бандурі і вокалу в НМАУ ім. П.Чайковського, Роман Гриньків – Народний артист України, віртуоз-бандурист, викладач гри на бандурі НМАУ ім. П.Чайковського, кандидат мистецвознавства, Любов Мандзюк - доцент кафедри народних інструментів України Харківського національного університету мистецтв ім. І.П.Котляревського.

У рамках фестивалю будуть проходити виступи ансамблів бандуристів, майстер-класи гри на бандурі, творчі зустрічі та сольні виступи провідних майстрів бандурного мистецтва.

Наталя ТАНГЕЛ