Результати соціологічних опитувань: херсонці хочуть миру і не хочуть йти на вибори

Результати соціологічних опитувань: херсонці хочуть миру і не хочуть йти на вибори

Це випливає з результатів моніторингових опитувань херсонців, які проводяться Соціологічним центром імені Михайла Драгоманова Інституту соціології, психології та соціальних комунікацій НПУ імені М.П. Драгоманова.

Сьогодні, 12 серпня, у прес-клубі газети «Новий День» відбулася прес-конференція, під час якої, завідуючий кафедрою соціальних та публічних комунікацій Інституту соціології, психології та соціальних комунікацій НПУ імені М.П. Драгоманова, керівник Соціологічного центру імені Михайла Драгоманова Сергій Штепа повідомив наступну інформацію:

- в період з 29 липня по 3 серпня поточного року в усіх районах, на території всіх виборчих дільниць, що відносяться до міської ради Херсона, був проведений моніторинг громадської думки, стосовно трьох актуальних наразі тем для жителів обласного центру. Тож, про що питали, та які результати отримали?

Рівень зацікавленості політичним життям країни та ідеологічні орієнтири

За словами Сергія Штепи, результати опитування засвідчують певне зниження рівня зацікавленості населення перебігом суспільно-політичного життя країни, порівнюючи з минулим роком: «Можна констатувати, що в Херсоні дещо знизився градус патріотизму, стан Української армії турбує лише 23% виборців», - говорить Штепа.

Інтерв'юери Соціологічного центру імені Михайла Драгоманова задавали респондентам блок ідеологічних запитань і ось що почули:

- 63% опитуваних виступають за припинення бойових дій на Донбасі та виведення звідти українських військових. За подальшу боротьбу з російсько-терористичними окупантами - лише 30% опитаних!

- 62% херсонців проти надання російській мові статусу другої державної, за - 26%;

- 68% городян підтримують вступ України до Європейського союзу, 25% до союзу Росії та Білорусії;

- 66% за розширення повноважень органів місцевого самоврядування, посилення центру підтримує 24%;

- 75% виступає проти великого бізнесу, за 16%;

- 63% проти вільної купівлі-продажу землі, за 28%;

- 70% проти підвищення пенсійного віку, за 21%;

- 71% проти нових атомних реакторів та розвитку атомної енергетики, 20% - за.

Електоральні тенденції в Херсоні

Якщо говорити безпосередньо про місцеві вибори, які відбудуться 25 жовтня 2015 року, то інтерв'юери Соціологічного центру імені Михайла Драгоманова виділили головну тенденцію – прогнозують низьку явку виборців, за спостереженнями вона складе менш ніж 50%

Стосовно кандидатів у мери Херсона, то певні шанси стати наступним міським головою мають діючий мер міста Володимир Миколаєнко, якщо його буде висувати ВО «Батьківщина», за підтримки партії влади нинішній народний депутат України Андрій Гордєєв та колишній мер міста, нардеп минулого скликання Володимир Сальдо. Серед інших кандидатів в мери Херсона, які набирають менш ніж 5%, шансів пройти в другий тур мерських виборів майже ніхто не має.

Стосовно партійної підтримки в місті, серед тих херсонців хто однозначно чи скоріш за все голосуватиме, підтримку мають: Солідарність – БПП; ВО «Батьківщина»; Радикальна партія; Самопоміч; Народний фронт; Опозиційний блок; Громадянська позиція та партія УДАР. Решта політичних сил, за даними оприлюднених соціологічних опитувань, набирають менш ніж 3% голосів виборців.

Тетяна БОЙКО

P.S. Всього опитано 1200 респондентів. Стандартні відхилення, при достовірних 95 відсотках, становлять 1,3 – 2,8 відсотка. Метод отримання інформації: індивідуальне інтерв'ю за місцем проживання респондента «віч-на-віч».