На Херсонщині пройшли змагання з багатоборства кінологів

З метою підвищення фізичної підготовки та професійного рівня молодших інспекторів-кінологів відділів охорони випраних колоній та слідчого ізолятора управління ДПтС України в Херсонській області, обміну досвідом роботи, виявлення кращих за майстерністю інспекторів-кінологів, вдосконалення підготовки та використання службових собак на розшуковій та вартовій службі охорони керівництвом управління в період 06 та 07 серпня 2015 року проведено обласні змагання з багатоборства на першість інспекторів-кінологів, які відбулись на базі кінологічного центру УМВС України в Херсонській області.

Суддівство на змаганнях очолював в.о. начальника управління ДПтС України в Херсонській області полковник внутрішньої служби Роман Доброжан. До суддівської колегії увійшли начальник кінологічного центру УМВС України в Херсонській області Сергій Питько, заступник начальника кінологічного центру майор міліції Вікторія Вербицька, начальник відділу охорони, режиму, нагляду і безпеки управління ДПтС України в Херсонській області підполковник внутрішньої служби Костянтин Красутський та старший інспектор з особливих доручень (з кінології) облуправління капітан внутрішньої служби Володимир Богун.


За правилами змагань, кожну установу пенітенціарної служби представляли по два найкращих молодших інспектора-кінолога з закріпленими за ними розшуковими собаками. Крім кінологів виправних установ області свою майстерність та рівень підготовки службово-розшукових собак продемонстрували кінологи кінологічного центу УМВС України в Херсонській області та військовослужбовці кінологічної служби військової частини 3056 Національної гвардії України. Всього у змаганнях взяли участь 18 кінологів зі своїми службовими собаками.

Першого дня змагань після урочистого відкриття кінологи продемонстрували рівень підготовки закріплених за ними службово-розшукових собак за наступними дисциплінами: подолання смуги перешкод, виконання вправ комплексу загальної підготовки, виконання вправи що входить до комплексу спеціальної підготовки - пошук стріляних гільз службовим собакою.

Другого дня змагань кінологи з розшуковими собаками змагалися демонструючи комплекси спеціальної підготовки; роботу по сліду, обшук місцевості, вибір речі та затримання озброєних порушників.

Незважаючи на спеку, учасники з неабиякою наполегливістю та поривом змагались за перемогу – та зрештою, вибороли її найкращі. За результатами змагань призові місця розподіли наступним чином: І почесне місце посів молодший інспектор-кінолог Херсонської виправної колонії (№61) Максим Сердюк зі своєю службовою собакою Гердою, ІІ місце виборов молодший інспектор-кінолог Херсонської виправної колонії (№61) Володимир Томнюк та ІІІ призове місце – молодший інспектор-кінолог Херсонської виправної колонії (№61) Олексій Кужельний.

Найкращих учасників нагороджено грамотами та подяками, переможці ж отримали почесні грамотами та медалі відповідних ступенів, а також цінні призи для своїх чотирилапих напарників: спорядження для свого службового собаки та мішок сухого корму.

Прес-служба управління ДПтС України в Херсонській області